Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONE
Okładka A Plague Tale: Innocence (PC)

A Plague Tale: Innocence

Przygodowa gra akcji z elementami skradanki, w której gracze trafiają do XIV-wiecznej Francji opanowanej przez czarną śmierć. Główni bohaterowie, czyli Amicia i jej pięcioletni brat Hugo, starają się odnaleźć swoją matkę.

Przygodowe | TPP | skradanki | średniowiecze | przygodowe gry akcji

Okładka A Plague Tale: Innocence (PC)

data premiery gry:

14maj2019za 51dni

PC PS4 XONE

A Plague Tale: Innocence jest przygodową grą akcji z elementami skradanki, stworzoną przez francuski zespół Asobo Studio – wcześniej ekipa pracowała między innymi nad ReCore. Produkcja trafiła na wiele platform, w tym na PC, XONE i PS4.

Fabuła

Akcja A Plague Tale: Innocence została osadzona we Francji z 1349 roku, a więc w czasie, kiedy mieszkańcy Europy musieli zmierzyć się z tak zwaną czarną śmiercią – jedną z największych epidemii w historii ludzkości. W opanowanym przez dżumę świecie przyszło żyć dwójce głównych bohaterów – Amicii oraz Hugo, czyli jej młodszemu, pięcioletniemu bratu. Fabuła koncentruje się na relacjach pomiędzy protagonistami, próbującymi odnaleźć zaginioną matkę. W tym celu nasi podopieczni muszą przedrzeć się przez zrujnowane, pełne niebezpieczeństw miasto, nie tylko patrolowane przez przedstawicieli inkwizycji, lecz także trapione przez stada wygłodniałych szczurów.

Mechanika

W A Plague Tale: Innocence akcja prezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W trakcie zabawy wcielamy się wyłącznie w Amicię, z kolei kontrolę nad jej bratem sprawuje sztuczna inteligencja. Chłopiec często służy siostrze pomocą – dzięki swemu niewielkiemu wzrostowi może dostać się w trudno dostępne miejsca, co okazuje się przydatne przede wszystkim w trakcie rozwiązywania zagadek środowiskowych. Dzieci są niemal zupełnie bezbronne – Amicia robi jedynie użytek z procy, która może posłużyć do odwracania uwagi stojących im na drodze osób oraz do manipulacji elementami otoczenia.

Jednym z głównych elementów rozgrywki jest zatem przemykanie za plecami uzbrojonych po zęby oponentów, będących w stanie bez trudu pozbawić życia naszych podopiecznych. Mechanika skradania jest jednak nietypowa – bohaterowie nie mogą bowiem kryć się w cieniach, gdyż przesiadują tam wspomniane wcześniej gryzonie. Gracz musi pozostawać w zasięgu światła, jednocześnie starając się pozbawiać adwersarzy przenośnych latarni oraz świec, wystawiając ich w ten sposób na pastwę wypełzających z mroku szczurów.

Kwestie techniczne

A Plague Tale: Innocence na platformie PC, XONE i PS4 może pochwalić się wysokiej jakości trójwymiarową oprawą graficzną. Twórcy poświęcili należytą uwagę szczurom, których stada zachowują się w realistyczny sposób – błyskawicznie przemieszczają się od jednego ciała do drugiego, unikają źródeł światła, a także walczą między sobą o jak największy kawałek upolowanej zdobyczy. Mimo obecności dziecięcych protagonistów, gra jest dość brutalna, a widok rozszarpanych zwłok jest tutaj na porządku dziennym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 133 głosów czytelników.

Gry podobne do A Plague Tale: Innocence

Wymagania wiekowe A Plague Tale: Innocence

18+

A Plague Tale: Innocence - duże ilości szczurów naraz

Przed premierą 23 czerwca 2018, 11:30

Asobo Studio należy pochwalić za stworzenie na potrzeby gry autorskiego silnika. Oczywiście na rynku dostępne są inne narzędzia, które zaoferowałyby lepsze efekty graficzne. Jeden z deweloperów tłumaczył jednak, że potrzebny był engine o dość specyficznych możliwościach. Technologia opracowana przez zespół potrafi wygenerować na ekranie jednocześnie 5000 gryzoni. Trudno sobie to wyobrazić, ale patrząc na stada szczurów przetaczające się przez mapę, jestem w stanie uwierzyć w podaną liczbę.

PC
PS4
XONE