Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Klasyczne RPG - Gry RPG Nintendo 3DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku rpg o tematyce klasyczne RPG na platformę Nintendo 3DS ułożone według popularności.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

3DS
RPG
klasyczne RPG
Rune Factory 4
Rune Factory 4

RPG 19 lipca 2012

Rune Factory 4 to kolejna odsłona znanej serii japońskich gier RPG, w której możemy zakosztować życia poszukiwacza przygód, księcia oraz farmera. Nowością w serii jest możliwość wyboru płci głównego bohatera - w zależności od wyboru gracza będzie on grał jako chłopak Les lub dziewczyna Frey.

Unchained Blades
Unchained Blades

RPG 3 stycznia 2013

Unchained Blades to gra cRPG, z rodzaju dungeon-crawler, za powstanie której odpowiada zespół deweloperski korporacji FuRyu pod wodzą Toshio Akashi'ego. Fabuła przenosi gracza do pełnego magicznych stworzeń świata, w którym jako smoczy cesarz Fang musi on stawić czoła podstępnej bogini Clunei. Gra pierwotnie wydana została na rynku japońskim pod tytułem UnchainBlades ReXX.

Transformers: Rise of the Dark Spark
Transformers: Rise of the Dark Spark

RPG 24 czerwca 2014

Kolejna gra akcji osadzona w uniwersum popularnej serii zabawek Transformers, wylansowanej przez firmę Hasbro. Za nową odsłonę cyklu odpowiada nowe studio Edge of Reality, znane dotąd głównie z produkcji The Incredible Hulk. Fabuła gry łączy ze sobą wątki znane z poprzednich gier Activision oraz filmowego cyklu Michaela Baya i skupia się na poszukiwaniach Czarnej Iskry – tytułowego artefaktu kryjącego w sobie tajemniczą moc.

The Keep
The Keep

RPG 11 września 2014

Pierwszoosobowa gra RPG typu dungeon crawler, w której przemierzamy mroczne lochy twierdzy, by pokonać złego czarnoksiężnika Watrysa zagrażającego światu. Tytuł nawiązuje do klasyków gatunku, oferując wymagającą rozgrywkę oraz gęsty klimat.

Ambition of the Slimes
Ambition of the Slimes

RPG 11 sierpnia 2016

Taktyczna japońska gra RPG z turowym systemem walki, wyróżniająca się przewrotną fabułą. W grze studia Altair Works stajemy na czele powstania śluzowatych stworków, które w grach jRPG pełnią zazwyczaj rolę mięsa armatniego. Wybite niemal co do jednego stworzenia orientują się, że mogą przejmować kontrolę nad ciałami ludzi i zamierzają wykorzystać tę umiejętność do własnych celów. Rozgrywka w Ambition of the Slimes polega przede wszystkim na toczeniu turowych bitew na taktycznej mapie.

Etrian Odyssey IV: Legends of the Titan
Etrian Odyssey IV: Legends of the Titan

RPG 5 lipca 2012

Czwarta odsłona popularnej serii gier jRPG studia Atlus, rozwijanej na konsolach przenośnych firmy Nintendo od 2007 roku. Kolejna część cyklu to, podobnie jak poprzedniczki, klasyczny przedstawiciel gatunku, w którym kierujemy grupą herosów, przemierzających kolejne lochy i katakumby. W drużynie gracza mogą znaleźć się przedstawiciele kilku profesji, w tym obok klasycznych (w rodzaju medyka czy rycerza) także i dość oryginalne, pokroju sapera czy tancerza.

Planet Crashers 3D
Planet Crashers 3D

RPG 13 marca 2012

Udoskonalona i przystosowana do możliwości przenośnej konsoli Nintendo wersja sieciowej gry RPG, która łączy elementy zręcznościowe z turowym systemem walk.

Citizens of Earth
Citizens of Earth

RPG 20 stycznia 2015

Okraszona kreskówkową grafiką humorystyczna gra cRPG, opracowana przez niezależne kanadyjskie studio Eden Industries. Wcielamy się w rolę vice-prezydenta świata, który, powracając po udanych wyborach do rodzinnego miasteczka, odkrywa, że okoliczne lasy wypełnione są dziwacznymi stworzeniami, będącymi efektem tajemniczych eksperymentów genetycznych. Z pomocą lokalnej społeczności polityk postanawia odkryć sprawcę zamieszania i położyć kres całemu szaleństwu.