Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Elementy RPG - Gry Logiczne Nintendo 3DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku logiczne o tematyce elementy RPG na platformę Nintendo 3DS ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

3DS
Logiczne
elementy RPG
Czas
Puzzle & Dragons: Super Mario Bros. Edition
Puzzle & Dragons: Super Mario Bros. Edition

Logiczne 29 kwietnia 2015

Spin-off Puzzle & Dragons – popularnej gry logicznej typu match-3, opracowanej przez firmę GungHo Online Entertainment. Produkcja została wydana na zachodnich rynkach w zestawie nazwanym Puzzle & Dragons Z + Puzzle & Dragons: Super Mario Bros. Edition, w którym oprócz opisywanego tutaj tytułu znalazło się oryginalne Puzzle & Dragons Z. W przeciwieństwie do pierwowzoru, tym razem wcielamy się w wąsatego hydraulika – jego zadaniem jest oczywiście uratowanie księżniczki Peach, porwanej przez złowrogiego Bowsera. Rozgrywka stanowi specyficzną mieszankę układanki typu match-3 z elementami zaczerpniętymi z gatunku RPG. Jej schemat oparto zatem na eksploracji oraz walce z przeciwnikami. Same starcia polegają na układaniu poziomych i pionowych linii składających się z co najmniej trzech ikon tego samego typu, co przekłada się na ciosy zadawane adwersarzowi. Co ciekawe, po pokonaniu niektórych oponentów możemy sprzymierzyć się z nimi, by zapewnić sobie ich wsparcie w kolejnych potyczkach. Puzzle & Dragons: Super Mario Bros. Edition cechuje się przy tym przyjemną dla oka oprawą graficzną, utrzymaną w stylistyce charakterystycznej dla pozostałych gier spod znaku Super Mario Bros.

Puzzle & Dragons Z
Puzzle & Dragons Z

Logiczne 12 grudnia 2013

Puzzle & Dragons Z to gra logiczna będąca rozszerzoną wersja popularnej produkcji mobilnej. Autorzy połączyli mechanizmy walki wzorowane na serii Bejeweled z typowo RPG-owym eksplorowaniem podziemi oraz tresowaniem potworów.