Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Mario Party - seria gier na platformę 3DS

Mario Party: The Top 100
Mario Party: The Top 100

Zręcznościowe 10 listopada 2017

Zestaw stu najlepszych minigierek z wszystkich części serii Mario Party od firmy Nintendo. W produkcji stworzonej przez studio Nd Cube możemy np. rozgrywać spotkania siatkówki plażowej, układać diamenty w ramach gry logicznej match-3, unikać kul wystrzeliwanych przez statek piracki, grać w piłkę nożną, jeść pizzę i robić wiele innych rzeczy. Mario Party: The Top 100 udostępnia też całkiem pokaźny wachlarz postaci, wśród których znajdują się m.in. Mario, Luigi, Peach, Daisy, Wario i Yoshi. Gameplay najlepiej sprawdza się w multiplayerze, w którym może bawić się maksymalnie czterech graczy. Gra wspiera funkcję Download Play, pozwalającą udostępniać znajomym rozgrywkę – wystarczy, że jedna z osób posiada produkcję. Ponadto projekt wykorzystuje też amiibo, czyli specjalne figurki zapewniające dodatkowe korzyści, np. unikalnych bohaterów. Oprawa graficzna wszystkich minigierek została dostosowana do mocy 3DS-a, więc np. te z Wii U wyglądają trochę gorzej, ale te ze starszych konsol lepiej.

Mario Party: Star Rush
Mario Party: Star Rush

Towarzyskie 7 października 2016

Przeznaczona na przenośną konsolkę 3DS kolejna odsłona serii Mario Party firmy Nintendo, będącej czymś w rodzaju klasycznej, towarzyskiej gry planszowej, przeniesionej do cyfrowego świata. Produkcja przeznaczona jest głównie do zmagań wieloosobowych dla max. 4 graczy, którzy wcielają się w kolorowe pionki i przemieszczają po planszy zgodnie z wyrzuconą na kostce liczbą pól. W ten sposób przemierzamy kolejne lokacje, starając się zbierać tytułowe gwiazdki oraz pozyskiwać nowych przyjaciół, takich jak Mario, Peach czy Donkey Kong. Ci z kolei pomagają nam w pokonywaniu kolejnych wyzwań i przeszkód, na jakie natrafiamy podczas przygody. W zależności od wybranego trybu zabawy, w grze Mario Party: Star Rush rywalizujemy z innymi graczami, bądź łączymy z nimi siły podczas walk z wymagającymi bossami.

Mario Party: Island Tour
Mario Party: Island Tour

Towarzyskie 22 listopada 2013

Mario Party: Island Tour to kolejna odsłona gier towarzyskich z postacią Mario w roli głównej. Tym razem mamy do czynienia z edycją przeznaczoną na konsolę Nintendo 3DS. Założenia rozgrywki nie uległy zmianie: maksymalnie czworo graczy bierze udział w wyścigu po kolorowej planszy, po drodze rywalizując w kilkudziesięciu zabawnych minigrach.