Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Stasis - seria gier

Stasis: Bone Totem
Stasis: Bone Totem

Przygodowe marzec 2022

Druga część serii gier przygodowych pod tytułem Stasis, zapoczątkowanej w 2015 roku. W Stasis: Bone Totem przejmujemy kontrolę nad zbieraczami złomu zalegającego na dnie oceanu, którzy stawiają czoła koszmarom czyhającym na nich na pozornie opuszczonej platformie wiertniczej.

PC

Stasis
Stasis

Przygodowe 31 sierpnia 2015

Zrealizowana w rzucie izometrycznym przygodówka science-fiction, za której powstanie odpowiada niezależne studio The Brotherhood Games z Południowej Afryki. Akcja gry toczy się w opuszczonym ośrodku badawczym, w którym budzi się bohater gry, John Maracheck. W toku rozgrywki protagonista musi dowiedzieć się, co takiego wydarzyło się w ośrodku i odszukać swoich bliskich. Jak łatwo się domyślić, z pozoru puste laboratorium skrywa jednak całą masę pułapek i niebezpieczeństw. Mimo dość nietypowej dla gatunku perspektywy, zabawa koncentruje się przede wszystkim na eksploracji, poszukiwaniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek, jednakże – co ciekawe – w wyniku nierozważnych działań gracza bohater może nawet zginąć. Całość cechuje się klimatyczną oprawą wizualną, utrzymaną w chłodnej tonacji kolorystycznej, podkreślającej osamotnienie bohatera. Podczas zabawy towarzyszy nam także spokojna i stonowana muzyka, która dodatkowo buduje klimat izolacji i pustki.

PC