Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria RollerCoaster Tycoon - seria gier na platformę PC

RollerCoaster Tycoon Classic
RollerCoaster Tycoon Classic

Strategiczne 28 września 2017

Strategia ekonomiczna studia Origin8 Technologies, łącząca w całość dwie pierwsze, klasyczne odsłony popularnej serii RollerCoaster Tycoon, wydane na komputerach PC w latach 1999-2002. W grze wcielamy się w rolę menadżera małego wesołego miasteczka, a naszym zadaniem jest oczywiście przeobrażenie go w wielki park rozrywki, którego najważniejszą atrakcję stanowią tytułowe, projektowane przez nas od podstaw kolejki górskie. Do naszych obowiązków należy również budowanie innych atrakcji, sklepów z jedzeniem, piciem czy pamiątkami oraz innych elementów infrastruktury, a także zarządzanie sferą finansową oraz załogą parku. RollerCoaster Tycoon Classic zawiera większość elementów oferowanych przez oryginalne odsłony serii, w tym m.in. bogaty wybór map oraz 95 scenariuszy z konkretnymi celami do wypełnienia. Oprawa graficzna gry stanowi wierną konwersję pecetowych pierwowzorów, a główne zmiany polegają na dostosowaniu interfejsu do ekranów dotykowych.

RollerCoaster Tycoon World
RollerCoaster Tycoon World

Strategiczne 16 listopada 2016

Czwarta odsłona popularnej strategii ekonomicznej. Produkcję kolejnej części cyklu, za którego powstanie odpowiada legenda branży, Chris Sawyer, firma Atari powierzyła tym razem zupełnie nowej ekipie studia Nvizzio Creations. W grze wcielamy się tradycyjnie w menadżera parku rozrywki, który będzie próbował stworzyć unikatowe miejsce zabaw dla odwiedzających turystów, wykorzystując do tego celu rozmaite popularne atrakcje na czele z tytułowymi kolejkami górskimi. Zgodnie z najnowszymi trendami, produkcja kładzie znacznie większy nacisk na zabawę w trybie wieloosobowym oraz aspekty społecznościowe i współpracę między graczami. Całość doczekała się oczywiście także uwspółcześnionej oprawy graficznej.

RollerCoaster Tycoon 3
RollerCoaster Tycoon 3

Strategiczne 2 listopada 2004

Trzecia część znanej strategiczno-ekonomicznej serii RollerCoaster Tycoon. Jej poprzednie odsłony okazały się dużymi sukcesami wydawniczymi sprzedając się (łącznie z dodatkami) w ponad siedmiu milionach egzemplarzy na całym świecie.

RollerCoaster Tycoon II
RollerCoaster Tycoon II

Strategiczne 14 października 2002

RollerCoaster Tycoon II to sequel jednej z najlepiej sprzedających się strategii ekonomicznych w historii, w którym ponownie zarządzamy parkiem rozrywki konstruując niesamowite kolejki i inne atrakcje.

RollerCoaster Tycoon
RollerCoaster Tycoon

Strategiczne 22 marca 1999

RollerCoaster Tycoon jest strategią ekonomiczną stworzoną przez firmę Microprose. Gracze mają za zadanie zarządzać wirtualnym wesołym miasteczkiem, dbając o jego rozwój, generowane zyski oraz zadowolenie odwiedzających. Gra umożliwia także projektowanie własnych atrakcji, w tym chociażby tytułowych kolejek górskich.