Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Axiom Verge - seria gier

Axiom Verge 2
Axiom Verge 2

Akcji 11 sierpnia 2021

Axiom Verge 2 to druga odsłona cyklu gier platformowych typu metroidvania zapoczątkowanego w 2015 roku. Produkcja stanowi niezależną całość i została skonstruowana w taki sposób, by znajomość poprzedniej części nie była wymagana. Za jej opracowanie ponownie odpowiada Tom Happ.

PCPS5PS4Switch

Axiom Verge
Axiom Verge

Akcji 31 marca 2015

Niezależna gra doświadczonego twórcy, który wcześniej pracował nad takimi tytułami jak End of Nations, Tiger Woods oraz NFL Street. W Axiom Verge wcielamy się w mężczyznę o imieniu Trace, który po śmierci odradza się w tajemniczym świecie, gdzie futurystyczne technologie mieszają się z bardzo starymi rozwiązaniami. Trace szybko stwierdza, że nowe środowisko wraz z zamieszkującymi je istotami za wszelką cenę próbuje go zabić. Główny bohater przemierza lokacje naszpikowane pułapkami i przeciwnikami, biegając, skacząc oraz strzelając. Oprócz zwykłych wrogów, co jakiś czas stają nam na drodze duzi bossowie. W boju korzystamy z ponad 20 rodzajów broni, w tym karabinu elektrycznego czy granatnika plazmowego. Ponadto w Axiom Verge pojawia się co najmniej 60 różnorodnych ulepszeń do zdobycia, zwiększających możliwości bojowe protagonisty. Nie tylko mechanika rozgrywki nawiązuje do hitów z konsoli SNES – również dwuwymiarowa oprawa audiowizualna, utrzymana w mrocznej stylistyce, przywodzi na myśl stare gry pokroju Castlevanii.

PCPS4XONESwitchX360WiiUPSV