Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Castle Crashers - seria gier

Castle Crashers Remastered
Castle Crashers Remastered

Akcji 9 września 2015

Ulepszona wersja humorystycznej gry akcji studia The Behemoth, która zadebiutowała w roku 2008 na konsolach Xbox 360. Castle Crashers Remastered można by określić jako współczesną wersję klasycznej, side-scrollowej gry Golden Axe. Podczas zabawy wcielamy się w jednego z czterech rycerzy, wyruszających na poszukiwania złoczyńcy, który ośmielił się ukraść z ich zamku niezwykle cenną figurkę. W trakcie gry kierujemy się nieustannie w prawą stronę ekranu i walczymy z kolejnymi przeciwnikami, korzystając z dwóch rodzajów ataków, które można ze sobą łączyć w rozmaite combosy. Do tego dochodzi możliwość skakania, rzucania przedmiotami i używania zaklęć, a także prosty system rozwoju wraz ze zdobywanym doświadczeniem i awansem na kolejne poziomy postaci. W porównaniu z pierwowzorem, gra oferuje płynną animację na poziomie 60 fps oraz pięciokrotnie podniesioną rozdzielczość tekstur. Twórcy zaimplementowali też ulepszenia sieciowego trybu multiplayer oraz bonusową minigierkę Back Off Barbarian.

PCPS4XONESwitch

Castle Crashers
Castle Crashers

Akcji 27 sierpnia 2008

Castle Crashers to gra akcji typu hack'and'slash, w której wcielamy się w jednego z czterech rycerzy. Kierujemy się cały czas w prawą stronę ekranu i walczymy z napotkanymi przeciwnikami. Każdy rycerz ma dwa rodzaje ataków, może też wyprowadzać combosy i rzucać zaklęcia.

PCX360PS3