Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Eastshade - seria gier

Eastshade
Eastshade

Przygodowe 13 lutego 2019

Eksploracyjna gra przygodowa FPP, która poza zwiedzaniem lokacji i chłonięciem fabuły oferuje także elementy rozgrywki oparte na systemie craftingu. Istotną rolę w Eastshade odgrywa malowanie przez graczy obrazów odtwarzających odwiedzane lokacje.

PCPS4XONE

Leaving Lyndow
Leaving Lyndow

Przygodowe 8 lutego 2017

Produkcja łącząca elementy gry eksploracyjnej i przygodowej, stworzona przez niezależny zespół Eastshade Studios. W Leaving Lyndow gracz trafia do uniwersum znanego z gry Eastshade. Główną bohaterką jest dziewczyna o imieniu Clara, która spędza ostatni dzień na rodzinnej wyspie, zanim wyruszy w długą morską podróż. Akcję cały czas obserwujemy z oczu bohaterki. Rozgrywka w Leaving Lyndow opiera się na eksploracji otoczenia, interakcji ze znajdowanymi po drodze przedmiotami, a także na prowadzeniu rozmów z napotkanymi postaciami niezależnymi – w ten sposób poznajemy informacje na temat przeszłości Clary. Dodatkową atrakcją są rozmaite minigry, które także odsłaniają kolejne fragmenty fabuły. Wszystko to składa się na jednorazowe doświadczenie, które można ukończyć w zaledwie jeden krótki wieczór. Leaving Lyndow charakteryzuje się wysokiej jakości, trójwymiarową oprawą graficzną stworzoną z dbałością o detale. Podczas eksploracji idyllicznych lokacji towarzyszy nam spokojna ambientowa muzyka.

PC