Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Kingdom Wars - seria gier

Kingdom Wars 2: Definitive Edition
Kingdom Wars 2: Definitive Edition

Strategiczne 9 lipca 2019

Strategia czasu rzeczywistego w klimacie fantasy. Model rozgrywki zastosowany w tej produkcji łączy klasyczną formułę RTS-a z elementami gier survivalowych. Tytuł jest poprawioną wersją Kingdom Wars 2: Battles z 2016 roku. Za jego stworzenie i wydanie odpowiada kanadyjski deweloper Reverie World Studios.

PC

Medieval Kingdom Wars
Medieval Kingdom Wars

Strategiczne 3 stycznia 2019

Osadzona w epoce średniowiecza gra strategiczna, którą łączy w sobie elementy podgatunków RTS i Grand Strategy. Do cech charakterystycznych tej produkcji należą wysoki poziom trudności oraz wiernie odwzorowane realia historyczne. Za jej stworzenie odpowiada niezależny zespół Reverie World Studios.

PC

Kingdom Wars 2: Battles
Kingdom Wars 2: Battles

Strategiczne 4 marca 2016

Osadzona w realiach fantasy strategia czasu rzeczywistego, będąca kolejną odsłoną serii zapoczątkowanej w 2011 roku przez grę MMORTS Dawn of Fantasy (przemianowaną następnie na darmowe Kingdom Wars). Fabuła Kingdom Wars 2: Battles przenosi nas do pogrążonej w wojnie krainy, w której zajadły bój toczą ze sobą rasy ludzi, elfów oraz orków. Kiedy na horyzoncie pojawia się czwarta, potężna rasa nieumarłych, zwaśnione strony muszą połączyć siły i wspólnie stawić czoła potężnemu wrogowi. Mechanika rozgrywki łączy cechy klasycznych strategii RTS z szeregiem nowoczesnych rozwiązań, takich jak elementy gier karcianych, aspekty survivalowe czy rozbudowany system rzemiosła. Rozgrywka toczy się na płaszczyźnie ekonomicznej i militarnej, w której spory nacisk położono na głębię taktyczną oraz możliwość fortyfikowania i oblężenia twierdz. Całość koncentruje się na kampanii jednoosobowej, nie zrywając jednak z dziedzictwem poprzednich odsłon serii i szeroką gamą zróżnicowanych trybów wieloosobowych.

PC

Dawn of Fantasy
Dawn of Fantasy

Strategiczne 29 września 2011

Dawn of Fantasy to strategia MMO (MMORTS) osadzona w realiach fantasy z rozwiniętymi systemami taktycznymi i ekonomicznymi. Gracz wciela się w rolę ludzi, elfów lub orków, dążąc do rozwoju swojej rasy poprzez szereg zadań, wojen i paktów. Oprócz głównego trybu multiplayer, przewidziano kilka form zabawy dla pojedynczego gracza. Bitwy i lokacje przedstawione są w przyzwoitej, trójwymiarowej grafice.

PCX360