Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Tormentum - seria gier

Tormentum II
Tormentum II

Przygodowe grudzień 2021

Polska przygodówka typu point & click, której akcja rozgrywa się w mrocznym, surrealistycznym świecie wypełnionym potworami rodem z koszmarów. Inspiracją dla Tormentum II była twórczość H.R. Gigera oraz Zdzisława Beksińskiego. Za grę odpowiada deweloper OhNoo Studio.

PC

Tormentum: Dark Sorrow
Tormentum: Dark Sorrow

Przygodowe 4 marca 2015

Klasyczna dwuwymiarowa przygodówka point-and-click, wykonana w niezwykle oryginalnej oprawie graficznej, zainspirowanej twórczością takich artystów, jak H.R. Giger czy Zdzisław Beksiński. Tytuł jest debiutem pochodzącego z Gdyni trzyosobowego studia OhNoo. W grze wcielamy się w postać bezimiennego bohatera, który przemierza surrealistyczny świat z pogranicza marzeń sennych i koszmarów. Nasz protoplasta nie wie kim jest, ani jak znalazł się w tym tajemniczym miejscu, a celem jego podróży jest poznanie prawdy o sobie i otaczającej go rzeczywistości. Rozgrywka sprowadza się do eksploracji trzech odmiennych stylistycznie krain, o innej architekturze, klimacie i mieszkańcach. Nie obejdzie się oczywiście bez rozmów z napotykanymi postaciami niezależnymi oraz rozwiązywania zróżnicowanych zagadek logicznych. Fabuła jest częściowo nieliniowa i wymaga od gracza częstego dokonywania wyborów, które wpłyną na dalszy tok gry i doprowadzą do jednego z kilku alternatywnych zakończeń.

PCANDiOS