Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Chaos Reborn - seria gier

Chaos Reborn: Adventures
Chaos Reborn: Adventures

Strategiczne 12 września 2018

Mobilna konwersja turowej strategii Chaos Reborn z 2015 roku, która pozwala graczom wcielić się w magów walczących o wpływy i potęgę. Produkcja została zaprojektowana przez Juliana Gallopa – twórcę serii X-COM.

ANDiOS

Chaos Reborn
Chaos Reborn

Strategiczne 26 października 2015

Osadzona w realiach fantasy turowa gra strategiczna, będąca duchową kontynuacją klasycznych produkcji: The Battle of Wizards oraz Lords of Chaos, które ukazały się odpowiednio w latach 1985 i 1999. Za powstanie gry odpowiada twórca obu tytułów, Julian Gollop, znany również z tak kultowych produkcji jak Laser Squad i UFO: Enemy Unknown. W grze wcielamy się w postać początkującego czarodzieja, który na proceduralnie generowanej mapie toczy kolejne pojedynki z podobnymi mu graczami. Zadaniem każdego z grających jest odnalezienie i zabicie Króla Czarnoksiężników, po uprzednim pokonaniu wszystkich jego podwładnych. Z każdym kolejnym zwycięstwem nasz protagonista rozwija swoje statystyki i uczy się nowych zaklęć, a jego moc zwiększają dodatkowo znajdowane na mapach przedmioty i artefakty. Chaos Reborn koncentruje się na zmaganiach wieloosobowych w kilku różnych trybach rozgrywki, jednak tym razem – po raz pierwszy w historii serii – przygotowano także kampanię dla pojedynczego gracza.

PC