Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Mario Tennis - seria gier

Mario Tennis Aces
Mario Tennis Aces

Sportowe 22 czerwca 2018

Kolejna odsłona zabawnej serii sportowej firmy Nintendo. Podczas zabawy wcielamy się w rożne postacie ze świata Mario, którymi rozgrywamy tenisowe pojedynki. Ponadto w grze dostępna jest kampania fabularna.

Switch

Mario Tennis: Ultra Smash
Mario Tennis: Ultra Smash

Sportowe 20 listopada 2015

Kolejna odsłona przebojowej serii sportowej firmy Nintendo, w której możemy rozegrać partyjkę tenisa, wcielając się w całą masę postaci wykreowanych przez ten japoński koncern. Wśród nich znajdziemy m.in. znanych z wcześniejszych odsłon cyklu Mario i Peach, ale także całkiem nowych, debiutujących w serii Mario Tennis bohaterów. Rozgrywka opiera się na prawdziwych regułach gry w tenisa, aczkolwiek ma ona charakter czysto zręcznościowy, a kontrolowane przez graczy postaci wyposażone są w całą masę niecodziennych zdolności specjalnych. Zabawa może odbywać się tradycyjnie w trybie singlowym lub deblowym, zaś rywalizować możemy zarówno ze sztuczną inteligencją, jak i żywymi przeciwnikami. Wśród godnych odnotowania nowości w Mario Tennis: Ultra Smash pojawiła się m.in. nowa technika o nazwie Jumpshot, a także niedostępny wcześniej tryb rozgrywki Mega Battles, w którym po zjedzeniu magicznego grzyba nasz podopieczny urośnie, zyskując ogromną przewagę nad rywalem.

WiiU

Mario Tennis Open
Mario Tennis Open

Sportowe 20 maja 2012

Zręcznościowa gra sportowa, w której Mario oraz jego przyjaciele i wrogowie grają w tenisa. Jest to kolejna odsłona popularnej serii zapoczątkowanej w 2000 roku na konsoli Nintendo 64. Cykl zawsze charakteryzował się prostymi zasadami zabawy i intuicyjnym sterowaniem.

3DS

Mario Tennis: Power Tour
Mario Tennis: Power Tour

Sportowe 6 grudnia 2005

Mario Tennis: Power Tour to gra z udziałem najpopularniejszego hydraulika wszechczasów. Wybieramy jedną z czterech postaci, trenujemy ją i bierzemy udział w turniejach.

GBA