Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria OPUS - seria gier

OPUS: Echo of Starsong
OPUS: Echo of Starsong

Przygodowe 1 września 2021

OPUS: Echo of Starsong to trzecia z kolei gra z serii OPUS utrzymana w klimatach science-fiction skupiająca się na eksploracji kosmosu i rozwiązywaniu łamigłówek. Za tytuł ponownie odpowiada studio SIGONO INC.

PC

OPUS: Rocket of Whispers
OPUS: Rocket of Whispers

Przygodowe 1 września 2017

Utrzymana w realiach science fiction mobilna gra przygodowa autorstwa niezależnego, tajskiego studia Sigono. Akcja OPUS: Rocket of Whispers toczy się w uniwersum wykreowanym na potrzeby gry OPUS: The Day We Found Earth, tj. w dalekiej przyszłości, kiedy ludzkość rozpierzchła się po najodleglejszych zakątkach galaktyki. Gracz trafia na powierzchnię jednej z planet, której większość populacji padła ofiarą tajemniczej plagi. Zadaniem pary bohaterów, Johna oraz Fei, jest zaś skonstruowanie rakiety, która zabierze do gwiazd szczątki ich zmarłych najbliższych. Akcję obserwujemy z perspektywy top-down, a sedno rozgrywki stanowi eksploracja pokrytej śniegiem planety i zbieranie elementów koniecznych do budowy kosmicznego wehikułu. Ważną rolę odgrywają tu również rozmowy Johna z Fei, zrealizowane w sposób znany z produkcji typu visual novel. Całość okraszona została dwuwymiarową oprawą graficzną oraz klimatyczną ścieżką dźwiękową, skomponowaną – podobnie jak w poprzedniczce – przez Triodusta.

PCSwitchANDiOS

OPUS: The Day We Found Earth
OPUS: The Day We Found Earth

Przygodowe 25 sierpnia 2015

Gra przygodowa, wzbogacona o elementy produkcji typu visual novel, w której gracz wciela się w Emetha – robota funkcjonującego na pokładzie statku OPUS. Zadaniem, jakie spoczywa na jego barkach, jest odnalezienie Ziemi, która przez miliony lat kosmicznej wędrówki ludzkości stopniowo popadała w zapomnienie, stając się swego rodzaju mitem.

PCSwitchANDiOS