Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Persona Dancing - seria gier

Persona 3: Dancing in Moonlight
Persona 3: Dancing in Moonlight

Zręcznościowe 4 grudnia 2018

Kolejna odsłona pobocznego cyklu zręcznościowych gier muzyczno-rytmicznych, w których wykorzystywana jest ścieżka dźwiękowa z "dużych" części popularnej serii jRPG-ów Persona firmy Atlus. Mechanika zabawy oparta jest tu na nieskomplikowanych zasadach i podobnie jak w wielu innych grach muzycznych polega na wciskaniu w odpowiednich momentach tych przycisków pada, których symbole pojawiają się na ekranie w rytm odtwarzanej muzyki. Persona 3: Dancing Moon Night oferuje kilka wariantów zabawy, w tym zrealizowaną w formie visual novel kampanię fabularną, rozgrywającą się w uniwersum Persony 3. Całość korzysta z silnika i technologii piątej pełnoprawnej odsłony cyklu macierzystego. Na graczy czeka zaś w sumie kilkadziesiąt utworów muzycznych z Persony 3 (część to remiksy autorstwa zaproszonych do współpracy artystów). Jako bonus deweloperzy przygotowali również kilka zupełnie nowych kompozycji.

PS4PSV

Persona 5: Dancing in Starlight
Persona 5: Dancing in Starlight

Zręcznościowe 4 grudnia 2018

Kolejna odsłona spin-offowego cyklu zręcznościowych gier muzyczno-rytmicznych, w których wykorzystywana jest ścieżka dźwiękowa z pełnoprawnych części popularnej serii jRPG-ów Persona firmy Atlus. Mechanika zabawy, podobnie jak wielu innych grach muzycznych, polega na wciskaniu w odpowiednich momentach tych przycisków pada, których symbole pojawiają się na ekranie w rytm odtwarzanej muzyki. Persona 5: Dancing Star Night oferuje kilka wariantów zabawy, w tym zrealizowaną w formie visual novel kampanię fabularną, rozgrywającą się w uniwersum Persony 5. Całość korzysta z silnika i technologii wykorzystanych w piątej pełnoprawnej odsłonie cyklu macierzystego. Na graczy czeka zaś w sumie kilkadziesiąt utworów muzycznych z Persony 5, z których część to remiksy autorstwa zaproszonych do współpracy artystów. Jako bonus deweloperzy przygotowali również kilka zupełnie nowych kompozycji.

PS4PSV

Persona 4: Dancing All Night
Persona 4: Dancing All Night

Zręcznościowe 25 czerwca 2015

Gra rytmiczna opracowana przez firmę Atlus we współpracy ze studiem Dingo. Akcja Persona 4: Dancing All Night toczy się pół roku po wydarzeniach z Persona 4 – Rise Kujikawa powróciła do show-biznesu, jednak szybko zaczynają pojawiać się pogłoski o tajemniczym klipie, który przenosi „na drugą stronę” widzów oglądających go po północy. Rozgrywka w omawianej produkcji opiera się na tanecznych pojedynkach, a fabuła prezentowana jest w formie pojawiających się pomiędzy nimi przerywników filmowych. Klucz do zwycięstwa stanowi refleks, odpowiednia precyzja oraz wykonywanie bezbłędnych serii ruchów zgodnie z rytmem muzyki. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku wcześniejszych gier spod znaku Shin Megami Tensei, trójwymiarową oprawę graficzną utrzymano w mangowej stylistyce. Całości dopełnia soundtrack składający się z remiksów przygotowanych między innymi przez Tetsuyę Komuro i Daisuke Asakurę.

PS4PSV