Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Robocraft - seria gier

RoboCraft Infinity
RoboCraft Infinity

Akcji 11 kwietnia 2018

Udoskonalona wersja gry RoboCraft, za której opracowaniem stoją autorzy oryginału – studio Freejam. Sednem rozgrywki są multiplayerowe starcia z innymi graczami; bitwy toczymy, kontrolując specjalne pojazdy konstruowane przez nas w oparciu o ponad setkę modułów i komponentów. Taka liczba części pozwala na eksperymentowanie, a co więcej – sprawia, że każda machina biorąca udział w pojedynku ma unikalny charakter. Własnoręcznie stworzone wehikuły przechowujemy w garażu, w razie potrzeby poddając je dodatkowym modyfikacjom. W Robocraft Infinity można grać zarówno w pojedynkę, jak i współpracując z innymi graczami – nic nie stoi na przeszkodzie, by zakładać wraz z nimi plutony i wspólnie dążyć do zwycięstwa. W porównaniu z pierwowzorem tytuł doczekał się kilku nowinek w postaci nowej fizyki oraz systemu progresji i usprawnionego sterowania. Warto również odnotować, że gra jest dostępna na Xboksie One i Windowsie 10 w programie Xbox Play Anywhere, dzięki czemu kupując jedną z wersji, drugą otrzymujemy gratis.

PCXONE

RoboCraft
RoboCraft

Akcji 24 sierpnia 2017

Dystrybuowana w modelu biznesowym free-to-play, oryginalna gra MMO stanowiąca połączenie mechaniki gier w stylu World of Tanks z oprawą przypominającą kultowego Minecrafta. Tytuł jest debiutanckim projektem niezależnego brytyjskiego studia Freejam. Rozgrywka koncentruje się na wieloosobowej rywalizacji własnoręcznie skonstruowanych pojazdów, toczonej na zróżnicowanych mapach, cechujących się nie tylko odmiennym wyglądem, ale również nieco inną fizyką i siłą grawitacji. Biorące udział w walce maszyny budujemy sami, korzystając z zasobu dostępnych klocków. W miarę postępów w rozgrywce nabywamy nowe elementy, rozbudowując nasz pojazd o lepszą broń i pancerze oraz inne przydatne gadżety. Każde z zainstalowanych ulepszeń w inny sposób wpływa na wydajność bojową naszej maszyny. Podczas zabawy możemy wraz z innymi graczami formować specjalne plutony i uczestniczyć w walce drużynowej. Dzięki wprowadzeniu opcji chmury, do gry możemy dołączyć z dowolnego komputera.

PC

RoboCraft Royale
RoboCraft Royale

Akcji prace wstrzymane

RoboCraft Royale to opracowana z myślą o pecetach sieciowa gra akcji, pozwalająca toczyć wieloosobowe bitwy typu Battle Royale z udziałem różnorodnych pojazdów, mechów i maszyn latających. Zabawa toczy się na dużej mapie, na której ląduje stu graczy, a mecz kończy się, gdy przy życiu pozostanie tylko jeden z nich.

PC