Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Gundam Versus - seria gier

Gundam Versus
Gundam Versus

Bijatyki 29 września 2017

Przygotowana z myślą o PlayStation 4 kolejna odsłona popularnego cyklu gier firmy Bandai Namco Entertainment. W tej odsłonie serii do dyspozycji graczy oddano ponad 90 modeli mechów, pochodzących w sumie z siedemnastu serii oraz filmów, powstałych w ciągu blisko czterdziestu lat istnienia uniwersum Gundama. Pod względem mechaniki mamy do czynienia z kompleksową, trójwymiarową bijatyką, która nie posiada oryginalnego trybu fabularnego, jednak niektóre misje i scenariusze odtwarzają najważniejsze momenty fabuły poszczególnych serii. Podczas zabawy kontrolujemy ogromne mechy, które specjalizują się w różnych rodzajach ataków i dysponują potężnymi umiejętnościami bojowymi. W podstawowym trybie rozgrywki walki odbywają się na zamkniętych arenach, a naprzeciw siebie stają dwie dwuosobowe drużyny. Twórcy Gundam Versus przygotowali jednak szereg wariantów zabawy dla jednego i wielu graczy, w tym m.in. mecze 3v3 lub tryb kooperacyjny, w którym walczymy z kolejnymi falami wrogów bądź potężnym bossem.

PS4

Mobile Suit Gundam: Extreme VS Force
Mobile Suit Gundam: Extreme VS Force

Bijatyki 23 grudnia 2015

Kolejna odsłona popularnej zwłaszcza w Japonii serii bijatyk studia Namco Bandai, osadzonej w uniwersum popularnego anime Gundam. W Mobile Suit Gundam: Extreme vs. Force gracze wcielają się w rolę nieustraszonych pilotów, zasiadających w kokpitach mechów i przy ich pomocy walczą z rozmaitymi przeciwnikami. Rozgrywka nie odbiega w sposób znaczący od tego, z czym mieliśmy do czynienia w poprzednich częściach cyklu. Akcję obserwujemy więc z perspektywy trzeciej osoby, ukazującej widowiskowe starcia, w których może uczestniczyć nawet kilka maszyn. Jak w każdej szanującej się bijatyce, do naszej dyspozycji oddano kilka podstawowych ciosów, które możemy łączyć w mordercze kombinacje. Wśród najważniejszych nowinek tej odsłony wymienić warto przede wszystkim nowe, nieznane dotąd jednostki oraz tryb Extreme Force Mode, w którym niewielkie oddziały żołnierzy walczą ze sobą w czasie rzeczywistym, z możliwością zatrzymania walki i wydania rozkazów poszczególnym jednostkom.

PSV

Mobile Suit Gundam: Extreme Vs. Full Boost
Mobile Suit Gundam: Extreme Vs. Full Boost

Bijatyki 30 stycznia 2014

Trójwymiarowa bijatyka, w której naprzeciw siebie stają dwuosobowe drużyny pilotów, zasiadających za sterami wielkich robotów, pojawiających się w serialach i filmach z uniwersum Gundama. Produkcja jest ulepszoną i rozszerzoną edycją gry Mobile Suit Gundam: Extreme Vs. wydanej w 2011 roku

PS3

Mobile Suit Gundam: Extreme Vs.
Mobile Suit Gundam: Extreme Vs.

Bijatyki 1 grudnia 2011

Trójwymiarowa bijatyka, w której naprzeciw siebie stają dwuosobowe drużyny pilotów, zasiadających za sterami wielkich robotów, pojawiających się w serialach i filmach z uniwersum Gundama. Produkcja jest bezpośrednią konwersją jednego z najpopularniejszych tytułów w japońskich salonach gier, którą poprawiono i wzbogacono o nowe tryby gry.

PS3