Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Cloudbuilt - seria gier

Super Cloudbuilt
Super Cloudbuilt

Akcji 25 lipca 2017

Odświeżona wersja trójwymiarowej platformówki CloudBuilt studia Coilworks z 2014 roku. Fabuła gry opowiada historię ciężko rannej w boju żołnierki imieniem Demi, która trafia do specjalnego ośrodka, mającego uzdrowić nie tylko jej ciało, ale i psychikę. Większa część akcji rozgrywa się w umyśle protagonistki, a pokonywanie kolejnych wyzwań pomaga jej pogodzić się z traumatycznymi przeżyciami wojennymi. Pod względem mechaniki Super CloudBuilt jest grą platformową, w której wydarzenia obserwujemy zza pleców bohaterki, a na przejście czeka spory zestaw mocno abstrakcyjnych poziomów składających się z zawieszonych w powietrzu ruin. Rozgrywka kładzie zaś nacisk na wykorzystanie parkouru, pozwalającego biegać po ścianach i wykonywać rozmaite akrobacje. W porównaniu z pierwowzorem, całość oferuje ulepszoną oprawę graficzną i ulepszony interfejs, choć autorzy zmodyfikowali również nieco samą rozgrywkę, aby była ona ciekawsza, bardziej różnorodna i oferowała więcej głębi.

PCPS4XONE

CloudBuilt
CloudBuilt

Akcji 20 marca 2014

CloudBuilt to wyprodukowana przez niezależne, szwedzkie studio deweloperskie Coilworks gra akcji z elementami platformówki 3D i trzecioosobowej strzelaniny (TPS). Fabuła przenosi graczy do umysłu młodej weterynarz Demi, która przechodzi mentalną rehabilitację po obrażeniach doznanych w trakcie wojny.

PC