Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Stranger of Sword City - seria gier

Stranger of Sword City Revisited
Stranger of Sword City Revisited

RPG 28 lutego 2017

Odświeżona wersja pierwszoosobowego dungeon crawlera Stranger of Sword City z 2014 roku, od japońskiego studia Experience. Gra została wzbogacona o nowe elementy, postacie oraz wątki fabularne. Gracze wcielają się w jedynego ocalałego z katastrofy lotniczej, który odkrywa, że został przeniesiony do fantastycznego świata. Bohater wkrótce znajduje drogę do Escario – legendarnego miasta mieczy. Jego mieszkańcy biorą przybysza za Wybrańca, który ma ocalić ich przed mrocznymi siłami. Stranger of Sword City Revisited jest klasycznym przedstawicielem gatunku jRPG typu dungeon crawler. Podczas zabawy przemierzamy niebezpieczne lochy wraz z kilkuosobową drużyną bohaterów. Oprócz szerokiej gamy plugastwa, z którym musimy rozprawić się podczas kolejnych turowych potyczek, w grze czekają na nas także potężni bossowie. W przerwach pomiędzy eksploracją lochów możemy odpoczywać w siedzibie gildii i rozwijać umiejętności naszej postaci. Stranger of Sword City Revisited oferuje dwa style graficzne: quasi-realistyczny oraz anime, pomiędzy którymi można się dowolnie przełączać.

PSV

Stranger of Sword City
Stranger of Sword City

RPG 5 czerwca 2014

Wyprodukowana przez studio Experience i osadzona w realiach dark fantasy pierwszoosobowa gra jRPG w konwencji dungeon crawlera, znana także pod tytułami Stranger in Alda oraz Stranger of the Village of the Sword. W grze wcielamy się w postać tytułowego nieznajomego, którego samolot rozbija się po spotkaniu z tajemniczym portalem. Jako jedyny ocalały trafia on do legendarnego miasta mieczy – Escario, a jego głównym celem jest odnalezienie sposobu na powrót do domu. Problem w tym, że przez mieszkańców miasta zostaje on uznany za wybrańca, który ma ich ocalić przed mrocznymi siłami. Pod względem mechaniki, Stranger of Sword City jest klasycznym przedstawicielem gatunku jRPG. Rozgrywka sprowadza się tu więc głównie do eksploracji i wykonywania rozmaitych zadań fabularnych, a także licznych turowych potyczek z pomniejszymi przeciwnikami oraz bossami, którzy mogą powracać do życia, a jedynym sposobem ich definitywnego unicestwienia jest zniszczenie tajemniczego kryształu.

PCXONEX360PSV