Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria AI War - seria gier

AI War II
AI War II

Strategiczne 22 października 2019

Osadzona w realiach science fiction strategia RTS studia Arcen Games, będąca pełnoprawną kontynuacją jego debiutanckiej produkcji z 2009 roku. Akcja AI War II toczy się 335 lat po wydarzeniach z pierwszej części gry, a podczas zabawy ponownie obejmujemy dowództwo nad siłami ludzkości, która ostatnie stulecia spędziła na przygotowaniach do kolejnej wojny ze sztuczną inteligencją. Znacznie potężniejszy wróg postanawia najpierw rozprawić się z innymi nacjami, co daje ludziom czas na odnalezienie słabych punktów przeciwnika. Pod względem rozgrywki tytuł bazuje na fundamentach pierwszej części, wprowadzając jednocześnie sporo nowości i usprawnień. Ponieważ siły wroga są niemalże niewyczerpane, naszym celem nie jest jego kompletna anihilacja, lecz raczej osiąganie konkretnych celów strategicznych. W przeciwieństwie do pierwowzoru akcję obserwujemy w pełnym 3D, a do boju możemy poprowadzić nie tylko ludzi, ale także potężną frakcję Spire oraz zaginioną do niedawna cywilizację Zenith.

PC

AI War: Fleet Command
AI War: Fleet Command

Strategiczne 22 października 2009

Ambitna strategia czasu rzeczywistego, w której prowadzimy bitwy na skalę międzygalaktyczno przeciwko zaawansowanej sztucznej inteligencji. Podczas zabawy dowodzimy ogromnymi armiami złożonymi z setek tysięcy jednostek, ale nie musimy wydawać wszystkich poleceń – gra wykonuje część pracy za nas. W AI War pojawia się też tryb kooperacji, w którym grupa graczy walczy po tej samej stronie.

PC