Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Wonder boy - seria gier

Wonder Boy: The Dragon's Trap
Wonder Boy: The Dragon's Trap

Zręcznościowe 18 kwietnia 2017

Opracowany przez studio Lizardcube uwspółcześniony remake klasycznej, 8-bitowej platformówki Wonder Boy III: The Dragon’s Trap z 1989 roku. W grze wcielamy się w postać tytułowego chłopca, który ma za zadanie zabić przyczajonego w jaskini smoka. Niestety, wykonanie tej misji ściąga na niego tajemniczą klątwę, przeobrażającą go w człekokształtnego jaszczura, a celem bohatera staje się próba odwrócenia tego zaklęcia. Pod względem mechaniki produkcja jest klasycznie zrealizowaną platformówką, w której zajmujemy się głównie eksplorowaniem lokacji, gromadzeniem przedmiotów, unikaniem pułapek oraz walką z przeciwnikami. Cechą wyróżniającą rozgrywkę jest fakt, że po każdym pokonanym bossie nasz protagonista przechodzi transformację, nadającą mu wygląd innego zwierzęcia oraz zestaw powiązanych z nim umiejętności. W porównaniu z pierwowzorem największą zmianę stanowi oczywiście oprawa graficzna, stworzona od podstaw w wysokiej rozdzielczości.

PCPS4XONESwitch

Wonder Boy Returns
Wonder Boy Returns

Zręcznościowe 13 października 2016

Remake wydanej w 1986 r. dwuwymiarowej platformówki, stworzony przez koreańskie studio CFK. Gracz wciela się w rolę tytułowego „cudownego chłopca” – jaskiniowca, którego dziewczyna została porwana przez niejakiego Dark Kinga. Bohaterowi nie pozostaje nic innego, jak ruszyć na ratunek Tinie, przy okazji rozprawiając się ze złoczyńcą. Rozgrywka w Wonder Boy Returns koncentruje się na przemierzaniu zróżnicowanych poziomów, skakaniu po platformach i walce z napotkanymi po drodze przeciwnikami, takimi jak pszczoły, pająki, czy choćby pingwiny; od czasu do czasu przychodzi nam także mierzyć się z bossami. Power-upy zwiększające możliwości protagonisty (na przykład poprzez chwilową nieśmiertelność) oraz broń białą i miotaną znajdujemy w porozrzucanych po poziomach jajkach. W porównaniu z oryginałem, tytuł może pochwalić się znacznie bogatszą oprawą graficzną – poprawiono zarówno modele postaci, jak i tekstury otoczenia, a całość wzbogacono o dodatkowe animacje i efekty świetlne.

PCPS4Switch