Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Disney Magical World - seria gier

Disney Magical World 2
Disney Magical World 2

Symulacje 14 października 2016

Kolejna odsłona cyklu bajkowych symulatorów życia, opartych na filmach animowanych wytwórni Disney. Podobnie jak poprzedniczka, Disney Magical World 2 powstał z myślą o konsoli Nintendo 3DS. Tym razem gracze mają okazję odwiedzić sześć zróżnicowanych środowisk, w tym światy z Krainy Lodu i z Kubusia Puchatka. Rozgrywka opiera się na sprawdzonych zasadach, wzorowanych na takich seriach, jak Animal Crossing i Harvest Moon. Gracz angażuje się w rozmaite aktywności, takie jak sadzenie kwiatków, praca górnika czy sterowanie skuterem wodnym. W zadaniach tych niesiemy pomoc bohaterom znanym z bajek Disneya: Myszce Miki. Elsie, Goofy’emu, Kaczorowi Donaldowi, syrence Ariel i innym. Poza tym przychodzi nam walczyć z przeciwnikami i bawić się w poszukiwacza skarbów. Wygląd naszego awatara możemy dostosować do własnych upodobań przy pomocy szerokiej gamy ubrań i akcesoriów — podobnie jest z wirtualnym domem i kawiarnią. Akcja Disney Magical World 2 na Nintendo 3DS prezentowana jest w pełnym trójwymiarze, a efekt ten potęguje dodatkowo ekran 3D konsoli.

Switch3DS

Disney Magical World
Disney Magical World

Symulacje 1 sierpnia 2013

Gra rodzinna, która zaprasza najmłodszych graczy do magicznego świata bajek Disneya. Disney Magical World jest dziełem japońskiego studia h.a.n.d., przygotowanym z myślą o konsoli Nintendo 3DS. Produkcja jest wzorowana na takich popularnych markach, jak Harvest Moon czy Animal Crossing. Można ją więc określić mianem wesołego symulatora życia, w którym wcielamy się w swojego awatara Mii i spotykamy całą gamę postaci znanych z disnejowskich kreskówek: Kaczora Donalda, Myszkę Miki, Goofy’ego, Piotrusia Pana, Aladdina czy Herkulesa. Gracz może zajmować się rozmaitymi aktywnościami, np. pielęgnacją kwiatów, łowieniem ryb czy tańczeniem na balu. Możliwe jest również urządzenie i prowadzenie własnej kawiarni – jako właściciel lokalu możemy decydować o wszystkim: od wystroju wnętrz po menu. Od czasu do czasu pojawiają się rozmaite zadania specjalne, w których pomagamy słynnym bohaterom, szukamy ukrytych przedmiotów i walczymy z przeciwnikami. W grze nie zabrakło możliwości kupowania różnych akcesoriów i strojów oraz zbierania kolekcjonerskich kart Disneya.

3DS