Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria The Fall - seria gier

The Fall Part 2: Unbound
The Fall Part 2: Unbound

Przygodowe 13 lutego 2018

Przygodowa gra akcji z elementami platformówki, stworzona przez niezależne studio Over the Moon Games. Produkcja stanowi bezpośrednią kontynuację The Fall, którego debiut przypadł na rok 2014. Po wydarzeniach opowiedzianych w pierwszej odsłonie cyklu, ARID trafia do globalnej sieci, a jej naczelnym zadaniem jest uratowanie samej siebie – będąca zaawansowaną sztuczną inteligencją, bohaterka przejmuje w tym celu kontrolę nad różnorodnymi robotami. Rozgrywka w The Fall Part 2: Unbound prezentowana jest w perspektywie bocznej. Zabawa koncentruje się na eksploracji odwiedzanych miejsc i przejmowaniu kontroli nad różnymi postaciami, odznaczającymi się odmiennymi zdolnościami i ograniczeniami. Kluczem do sukcesu jest wykorzystanie ich indywidualnych możliwości nie tylko w trakcie poruszania się po lokacjach, lecz również podczas rozwiązywania zagadek czy walki z przeciwnikami. Produkcja działa w oparciu o technologię Unity, co owocuje przyzwoitej jakości oprawą graficzną. W przeciwieństwie do poprzedniczki, tytuł został wydany na wielu platformach jednocześnie.

PCPS4XONESwitch

The Fall
The Fall

Przygodowe 30 maja 2014

Osadzona w realiach science fiction platformówka opracowana przez studio Over the Moon. The Fall zainspirowane zostało klasycznymi tytułami przygodowymi i platformowymi oraz prozą rosyjskiego pisarza SF Isaaca Asimova. Akcja gry toczy się na odległej planecie, na którą trafia ranny pilot statku kosmicznego. Wcielając się we wbudowaną w jego skafander sztuczną inteligencję, zwaną ARID, mamy za zadanie uratować mu życie oraz pomóc przetrwać w obcym i niebezpiecznym środowisku. Rozgrywka skupia się na eksploracji, walce z przeciwnikami i rozwiązywaniu zagadek przy użyciu znajdowanych przedmiotów. Podczas tych czynności musimy stosować się do zaprogramowanych w pamięci ARID reguł, które – nie zawsze jednoznaczne – nierzadko zmuszą nas do dokonywania trudnych wyborów. W warstwie wizualnej produkcja wyróżnia się klimatyczną oprawą graficzną. Lokacje pogrążone są w półmroku, zmuszając bohatera do częstego posługiwania się latarką.

PCPS4XONESwitchWiiU