Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Heroes of Loot - seria gier

Heroes of Loot 2
Heroes of Loot 2

RPG 7 czerwca 2016

Kontynuacja utrzymanego w klimatach fantasy, zręcznościowego RPG-a akcji studia OrangePixel. W grze Heroes of Loot 2 powracamy do znanej z pierwowzoru krainy oraz jej bohaterów, którzy po ukończeniu poprzedniej kampanii fabularnej szybko zaczęli się nudzić. Udali się więc do pewnego lorda, który zlecił im wyczyszczenie kilku lochów z potworów oraz uratowanie porwanej niewiasty. Pod względem mechaniki gra nie różni się znacząco od swojej poprzedniczki, oferując niezwykle szybką akcję, podczas której pędzimy w szaleńczym tempie przez losowo generowane podziemia, walcząc z napotkanymi potworami i zbierając znalezione po drodze skarby. Główną różnicę w porównaniu z pierwowzorem stanowi zaś fakt, że w trakcie zabawy nie kierujemy już tylko jednym bohaterem. Zamiast tego z czwórki powracających postaci wybieramy parę, którą możemy sterować naprzemiennie, a kluczem do sukcesu jest właściwe wykorzystanie zdolności obojga bohaterów.

PCSwitchANDiOS

Heroes of Loot
Heroes of Loot

RPG 11 września 2013

Opracowana przez studio OrangePixel dwuwymiarowa zręcznościówka z elementami RPG, inspirowana znanym z automatów arcade klasykiem Gauntlet. W grze Heroes of Loot wcielamy się w poszukiwacza przygód, eksplorującego pełne potworów podziemia, których struktura generowana jest losowo przy każdym rozpoczęciu rozgrywki. Do wyboru mamy czworo bohaterów o unikatowych stylach walki, a ich uzbrojenie możemy w niewielkim stopniu modyfikować. Gra toczy się w niezwykle szybkim tempie - w jej trakcie pędzimy od pomieszczenia do pomieszczenia, walcząc z hordami potworów i zbierając złote monety oraz inne przydatne przedmioty. Całość kładzie szczególny nacisk na aspekty zręcznościowe i wymaga od gracza doskonałego refleksu. Dodatkową atrakcję gry stanowi tryb kooperacyjny dla dwóch osób.

PCANDiOS