Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Game Tycoon - seria gier

Game Tycoon 2
Game Tycoon 2

Strategiczne 8 kwietnia 2016

Kontynuacja prostej strategii ekonomicznej studia Sunlight Games, pozwalającej wcielić się w rolę dewelopera gier wideo. W Game Tycoon 2 stajemy ponownie na czele niewielkiego studia deweloperskiego, którego członkowie marzą o podbiciu światowego rynku gier. Do wyboru mamy trzy zróżnicowane zespoły, o innych cechach oraz warunkach startowych, a całą zabawę rozpoczynamy w roku 1980, prowadząc naszą ekipę przez pięć kolejnych dekad – do roku 2030. Naszym głównym celem jest oczywiście tworzenie dochodowych gier; musimy również uwzględniać możliwości kadrowe oraz ekonomiczne naszej ekipy. Kluczem do sukcesu jest więc odpowiednie dobieranie gatunków i wykorzystywanych technologii oraz wypracowywanie możliwie jak najlepszych kompromisów, celem osiągnięcia wymiernego sukcesu rynkowego. Atutem gry jest wierne odzwierciedlenie sytuacji panującej na rynku gier wideo w latach 1980-2015 oraz oparcie dalszej, potencjalnej drogi rozwoju branży na przewidywaniach analityków na okres 2016-2030.

PC

Game Tycoon 1.5
Game Tycoon 1.5

Strategiczne 11 lutego 2014

Utrzymana w prześmiewczym stylu strategiczna gra ekonomiczna pozwalająca na poprowadzenie własnego studia tworzącego gry komputerowe. Gracz musi stawić czoła różnorodnym mechanizmom rynkowym i inwestować w nowe technologie, które pozwolą zadowolić zarówno klientów, jak i branżowe media.

PC

Game Tycoon
Game Tycoon

Strategiczne 8 września 2003

Strategia ekonomiczna, która pozwala na zarządzanie własnym studiem developerskim, zajmującym się opracowywaniem zupełnie nowych gier.

PC