Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria White Day - seria gier

White Day: A Labyrinth Named School
White Day: A Labyrinth Named School

Akcji 25 listopada 2015

Utrzymany w stylistyce anime pierwszoosobowy survival horror studia ROIGAMES, będący remakiem wydanej w 2001 roku produkcji White Day. Głównym bohaterem gry jest młody chłopak, który nocą zaprosił swą dziewczynę do szkoły, aby sprawić jej niespodziankę z okazji święta White Day (czyli koreańskiego odpowiednika Walentynek). Szybko okazuje się jednak, że w budynku zaczynają dziać się dziwne i przerażające rzeczy, a wydostanie się z niego nie będzie łatwe. Podczas zabawy głównym zadaniem gracza jest eksplorowanie kolejnych lokacji i rozwiązywanie związanych z nimi tajemnic oraz zagadek. Podstawowym celem bohatera jest przetrwanie, jednak z uwagi na fakt, że jest on tylko zwykłym uczniem – zamiast stawiać czoła niebezpieczeństwom powinien ich raczej unikać, a w przypadku wykrycia ratować się ucieczką. Dodatkową atrakcją White Day: A Labyrinth Named School jest nieliniowość fabuły i konieczność podejmowania szeregu wyborów, które prowadzą do jednego z siedmiu możliwych zakończeń.

PCPS4ANDiOS

White Day
White Day

Przygodowe 2 września 2003

White Day to utrzymana w konwencji horroru anime przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Gracz wciela się w ucznia, który odkrywa, że jego znajomi i pracownicy szkoły, do której uczęszcza, przeobrazili się w demony. Deweloperzy ze studia Sonnori wyraźnie inspirowali się takimi seriami jak Silent Hill, Resident Evil czy Parasite Eve.

PC

White Day 2: Swan Song
White Day 2: Swan Song

Przygodowe prace wstrzymane

Druga część serii White Day zapoczątkowanej w 2001 roku survival horrorem o tej samej nazwie. Po kilkunastu latach tytuł doczekał się remake’u zatytułowanego White Day: A Labyrinth Named School, a tuż przed jego debiutem na PC-tach i PlayStation 4 ujawniono White Day 2: Swan Song. Gra nie jest bezpośrednią kontynuacją, a prequelem, którego akcja rozgrywa się sześć lat przed wydarzeniami ukazanymi w oryginale. Gracze poznają losy uczniów uwiezionych w nocy w nawiedzonej szkole. Ich jedyną nadzieją na przetrwanie jest doczekanie do rana i odkrycie sekretów upiornego budynku. Produkcja ma za sobą burzliwą historię, gdyż pierwotnie planowana była tylko jako specjalna wersja White Day: A Labyrinth Named School na gogle rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. W późniejszym czasie projekt ewoluował w odrębną pozycję, z nową historią i usprawnioną mechaniką rozgrywki. Zarówno za remake White Day, jak i za White Day 2 odpowiada firma ROIGAMES.

PS4