Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria A Boy and His Blob - seria gier

A Boy and His Blob
A Boy and His Blob

Zręcznościowe 19 stycznia 2016

Odświeżona edycja dwuwymiarowej platformówki z konsol Wii i NDS, będącej remakiem klasycznego hitu wydanego pierwotnie w roku 1989 na konsolce Famicom (NES). A Boy and his Blob to opowieść o tytułowym chłopcu oraz jego niecodziennym przyjacielu – żelkowatym stworku imieniem Blobert. Szuka on ratunku dla swojej planety Blobolonia, której zagraża złowrogi cesarz, zmuszający swych poddanych do nietypowej diety z samych słodyczy. Dwójka bohaterów wyrusza w niebezpieczną podróż, której celem jest zebranie przedmiotów niezbędnych do pokonania cesarza, a zadanie to utrudniają im podążający ich śladem słudzy imperatora. Pod względem mechaniki mamy tu do czynienia z klasyczną platformówką, w której kluczem do sukcesu są specjalne zdolności Bloberta, rozwijane podczas gry za pomocą kolorowych fasolek. W porównaniu do pierwowzoru z 1989 roku, tytuł odznacza się zupełnie nową oprawą graficzną oraz nieco zmienioną mechaniką (znacznie większy wachlarz ruchów i możliwości bohatera).

PCPS4XONESwitchWiiU

A Boy and His Blob (2009)
A Boy and His Blob (2009)

Zręcznościowe 13 października 2009

Gra o przygodach dwójki tytułowych bohaterów – chłopca i zabawnej galaretowatej fasolki, która potrafi przeistaczać się w bardzo przydatne przedmioty. Tytuł jest przeróbką hitu znanego z konsoli NES.

WiiNDS