Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Evoland - seria gier

Evoland: Legendary Edition
Evoland: Legendary Edition

Zręcznościowe 5 lutego 2019

Zestaw dwóch tytułów z serii Evoland, oddających hołd kultowym produkcjom z gatunku action-adventure i prezentujących ewolucję gier wideo na przestrzeni lat – od epoki ośmiu bitów aż po poziom wykonania rodem z ery PlayStation 2.

PCPS4XONESwitch

Evoland 2: A Slight Case of Spacetime Continuum Disorder
Evoland 2: A Slight Case of Spacetime Continuum Disorder

Zręcznościowe 25 sierpnia 2015

Kontynuacja niezwykle oryginalnej gry studia Shiro Games, stanowiącej swoistą podróż sentymentalną przez historię gier komputerowych. Koncepcja scenariusza Evoland II bazuje na popularnym motywie podróży w czasie, a podczas zabawy wcielamy się w masę zróżnicowanych postaci, z których każda posiada swoją własną historię i motywację, a także unikalny styl rozgrywki. Podobnie jak pierwowzór, całość ujęto w ramy szeroko pojmowanego RPG, jednak sama rozgrywka stanowi połączenie wielu gatunków gier, takich jak klasyczne bijatyki, gry logiczne i przygodowe, dynamiczne platformówki, gry akcji oraz typowe strzelaniny. Zgodnie z tendencją, zapoczątkowaną w części pierwszej, mnogość gatunków idzie tu w parze ze stylem oprawy wizualnej. Podczas zabawy odwiedzamy więc zarówno proste lokacje 2D, jak i w pełni trójwymiarowe i bardziej zaawansowane scenerie. Całość stanowi zaś swoisty hołd twórców, złożony wielu kultowym produkcjom oraz popularnym gatunkom gier.

PCANDiOS

Evoland
Evoland

Przygodowe 4 kwietnia 2013

Evoland to produkcja, która w interaktywny sposób obrazuje ewolucję przygodowych gier akcji. Zabawę zaczynamy w prostej monochromatycznej grafice, a następnie przez wypełnianie zadań zdobywamy kolejne ulepszenia, zarówno graficzne, jak i mechanizmów rozgrywki.

PCANDiOS