Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Seria Dead Effect - seria gier

Dead Effect 2
Dead Effect 2

Akcji 29 października 2015

Kontynuacja utrzymanej w klimacie futurystycznego horroru strzelaniny FPS studia BadFly Interactive. Pod względem fabularnym Dead Effect 2 stanowi bezpośrednią kontynuację poprzedniej odsłony cyklu, więc w grze przenosimy się ponownie w odległą przyszłość, na pokład gwiezdnego krążownika ESS Meridian, którego załoga przeobraziła się w żądne krwi zombie. Tym razem jednak stawiamy czoła znacznie większemu złu, które kryje się we wnętrzu statku i zagraża życiu oraz poczytalności wszystkich ocalałych śmiertelników. Mechanika rozgrywki nie uległa większym zmianom w stosunku do pierwowzoru, a zabawa koncentruje się ponownie na eksploracji i walce z potworami. Rozgrywkę wzbogacają okazjonalne zagadki logiczne oraz starcia z potężnymi bossami. W grze nie zabrakło oczywiście nowych lokacji, przeciwników oraz dodatkowych typów modyfikowalnego uzbrojenia. Mamy do dyspozycji trzy grywalne postacie, które możemy rozwijać, wyposażając je w rozmaite rodzaje cyberwszczepów.

PCXONEANDiOS

Dead Effect
Dead Effect

Akcji 12 września 2013

Osadzona w stylistyce science fiction strzelanina FPS studia BadFly Interactive, inspirowana takimi markami jak Dead Space czy Mass Effect. Akcja gry toczy się w roku 2045 na pokładzie statku transportowego ESS Meridian. Podczas zabawy wcielamy się w członka elitarnej jednostki Unit 13, który po przebudzeniu z kriogenicznego snu odkrywa, że większość załogi nie żyje, a ci, którzy pozostali, zmienili się w krwiożercze zombie. Przedzierając się przez kolejne pokłady statku, nasz protagonista będzie musiał ustalić, co kryje się za tymi tajemniczymi wydarzeniami. Pod względem mechaniki Dead Effect stawia przede wszystkim na akcję i walkę ze stającymi nam na drodze zombie. Okazjonalnie zajmujemy się też szukaniem znajdziek w postaci tabletów i specjalnych hologramów, a także amunicji oraz gotówki, dzięki której ulepszymy posiadany arsenał broni. Oprócz trybu kampanii, w grze dostępna jest także opcja survival, w której walczymy o przetrwanie na specjalnie przygotowanych arenach.

PCANDiOS