Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Yesterday - seria gier

Yesterday Origins
Yesterday Origins

Przygodowe 10 listopada 2016

Klasyczna przygodówka point-and-click, będąca kontynuacją wydanej w 2012 roku gry Yesterday, opracowaną przez twórców pierwowzoru z hiszpańskiego Pendulo Studios. Podczas zabawy wcielamy się ponownie w postać znanego z poprzedniczki Johna Yesterdaya, a fabuła rozgrywa się dwutorowo i pozwala nam prześledzić wydarzenia mające miejsce zarówno współcześnie, jak i w czasach hiszpańskiej inkwizycji. Pod względem mechaniki, Yesterday Origins stanowi bezpośrednią kontynuację rozwiązań z poprzedniczki, będąc klasyczną przygodówką point-and-click, w której zajmujemy się głównie eksplorowaniem lokacji, prowadzeniem rozmów z postaciami niezależnymi, gromadzeniem przedmiotów oraz rozwiązywaniem zróżnicowanych łamigłówek. W przeciwieństwie do pierwszej odsłony cyklu, gra zrealizowana została w pełnym trójwymiarze, choć twórcom udało się zachować charakterystyczny, kreskówkowy klimat pierwowzoru.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Yesterday
Yesterday

Przygodowe 22 marca 2012

Utrzymana w klimacie thrillera psychologicznego przygodówka point-and-click autorstwa hiszpańskiego Pendulo Studios, znanego wcześniej głównie za sprawą cyklu Runaway. Akcja Yesterday osadzona została na terenie Nowego Jorku i osnuta wokół serii tajemniczych zabójstw, dokonywanych na bezdomnych. Cechą charakterystyczną wszystkich zbrodni jest zaś charakterystyczna blizna w kształcie litery Y. Podczas zabawy wcielamy się w rolę niejakiego Johna Yesterdaya – mężczyzny z wykasowaną pamięcią, który, próbując odkryć prawdę o własnej przeszłości, wplątuje się w poważną intrygę ze wspomnianymi zabójstwami w tle. Gra jest tradycyjną przygodówką point-and-click, a zabawa opiera się o zwiedzanie lokacji, prowadzenie rozmów, gromadzenie przedmiotów oraz rozwiązywanie zagadek. Mimo że całość zrealizowana została w kreskówkowym stylu graficznym, mamy do czynienia z pełnoprawnym thrillerem o niezwykle mrocznej atmosferze.

PCANDiOS