Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Grim Legends - seria gier

Mroczne Legendy 3: Miasto Cieni
Mroczne Legendy 3: Miasto Cieni

Przygodowe 31 maja 2016

Trzecia odsłona cyklu casualowych gier przygodowych z ukrytymi przedmiotami, rozwijanego przez rodzime studio Artifex Mundi. W grze wcielamy się w postać Sylwii, dotkniętej amnezją akolitki Zakonu tępiącego potwory. Kiedy z siedziby stowarzyszenia skradziony zostaje potężny artefakt, w którym uwięziono złowrogą istotę zwaną Koszmarem, bohaterka wraz ze swym mentorem wyrusza na jego poszukiwanie. W trakcie podróży Sylwia stawia jednak czoła nie tylko złym siłom, czającym się w podziemiach posępnego, gotyckiego miasta Lichtenheim, ale również mrocznym sekretom ze swojej przeszłości. Gra Mroczne Legendy 3: Miasto Cieni w niczym nie odbiega od standardów serii i swojego gatunku. Otrzymujemy więc okraszoną wciągającym wątkiem fabularnym grę przygodową, w której główny element zabawy stanowi przeszukiwanie lokacji, wypełnionych ukrytymi przedmiotami. W rozgrywkę wplecione zostały tradycyjnie okazjonalne minigry oraz liczne zagadki logiczne, odsłaniające przed nami kolejne tajniki fabuły.

PCPS4XONEANDiOSWP

Mroczne Legendy 2
Mroczne Legendy 2

Przygodowe 26 września 2014

Druga część cyklu casualowych przygodówek Grim Legends, łączących motywy znanych baśni i legend z elementami horroru. Tym razem wcielamy się w postać uzdrowicielki, która zostaje wezwana do dotkniętej dziwną przypadłością królowej. Aby odkryć sekret władczyni i zdjąć tajemniczą klątwę, będziemy musieli udać się do zrujnowanego Królestwa Łabędzi.

PCXONEANDiOSWP

Mroczne Legendy
Mroczne Legendy

Przygodowe 25 lutego 2014

Casualowa przygodówka typu HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure), wyprodukowana przez polskie studio Artifex Mundi. Główna bohaterka, której poczynaniami kieruje gracz, rusza na pomoc siostrze bliźniaczce porwanej przez gigantycznego niedźwiedzia. Krok po kroku dziewczyna poznaje prawdę o sobie oraz swojej rodzinie i przekonuje się, że ponure legendy niekiedy stają się rzeczywistością.

PCPS4XONEANDiOSWP