Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Bravely Default - seria gier

Bravely Default II
Bravely Default II

RPG 26 lutego 2021

Klasyczna gra jRPG, będąca sequelem dwóch hitów z gatunku Bravely Default oraz Bravely Second, które wydane zostały na Nintendo 3DS. Bravely Default 2 zostało stworzone i wydane przez firmę Square-Enix.

PCSwitch

Bravely Second: End Layer
Bravely Second: End Layer

RPG 23 kwietnia 2015

Kontynuacja ciepło przyjętej gry jRPG firmy Square Enix z 2012 roku, stworzona ponownie z myślą o przenośnych konsolkach firmy Nintendo. Akcja Bravely Second: End Layer osadzona została w uniwersum znanym z poprzedniczki i rozgrywa się kilka lat po ukazanych tam wydarzeniach. Podczas zabawy przemierzamy więc ponownie fantastyczny, pełen przygód i magii świat Luxendarc, zaś jedną z głównych postaci jest niejaka Magnolia Arch będąca ostatnią przedstawicielką swojego rodu, zniszczonego przez okrutnego demona. Rozgrywka nawiązuje do klasycznych produkcji jRPG, w związku z czym gracze mają do dyspozycji ogromny świat, w którym oprócz zadań związanych bezpośrednio z linią fabularną, na wykonanie czeka także wiele misji pobocznych. W czasie zabawy zdobywamy doświadczenie, przekładające się na wzrost umiejętności bohaterów, a walka odbywa się w systemie turowym opartym na usprawnionej mechanice oryginału.

3DS

Bravely Archive: D's Report
Bravely Archive: D's Report

RPG 13 stycznia 2015

Japońska gra RPG, stworzona przez firmę Square Enix z myślą o smartfonach i tabletach z systemami Android oraz iOS. Jest to produkcja poboczna w stosunku do cyklu Bravely Default, znanego posiadaczom konsoli Nintendo 3DS. Akcja rozgrywa się kilkaset lat po wydarzeniach znanych z Bravely Default i Bravely Second. Gracz wciela się w pracownika biblioteki Anastasis, który podróżuje po świecie i gromadzi wspomnienia wielkich bohaterów. Zabawa sprowadza się do zarządzania drużyną śmiałków, eksploracji świata oraz toczenia turowych bitew. Te ostatnie kładą nacisk na korzystanie z magii oraz łączenie ataków w zabójcze kombinacje. Produkcja posiada rozbudowany i przemyślany system rozwoju postaci, w którym oprócz gromadzenia doświadczenia i ulepszania statystyk ważną rolę odgrywa mechanika profesji. Bohaterowie rozwijają się w ramach ponad trzydziestu fachów, co otwiera przed nimi dostęp do nowych zdolności. Obrazu całości dopełnia kolorowa, ręcznie rysowana grafika 2D.

ANDiOS

Bravely Default: Flying Fairy
Bravely Default: Flying Fairy

RPG 11 października 2012

Bravely Default: Flying Fairy to gra jRPG, która zawiera wiele charakterystycznych elementów gameplayu tożsamych ze starszymi przedstawicielami gatunku. Kierujemy czteroosobową drużyną po pełnym detali świecie, walczymy w trybie turowy z losowo spotkanymi przeciwnikami, wykonujemy szereg zadań i questów.

3DS