Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Avadon - seria gier

Avadon 3: The Warborn
Avadon 3: The Warborn

RPG 14 września 2016

Trzecia odsłona cyklu gier cRPG studia Spiderweb Software, wzorowanego na klasycznych przedstawicielach gatunku z przełomu lat 80. i 90. ubiegłego stulecia. Avadon 3: The Warborn kontynuuje wątki fabularne poprzednich części, a podczas rozgrywki wcielamy się w postać bohatera, którego zadaniem jest obrona królestwa przez zagrożeniami. Kiedy jego ojczyzna pada ofiarą zakrojonej na szeroką skalę inwazji potworów oraz barbarzyńskich plemion, celem bohatera staje się jej powstrzymanie. Akcję gry obserwujemy tradycyjnie w perspektywie izometrycznej, a walka odbywa się w systemie turowym. Nasz bohater należeć może do jednej z pięciu klas postaci, a w toku rozgrywki towarzyszy mu drużyna, nad której rozwojem sprawujemy pełną kontrolę. Zgodnie z tradycją cyklu, kampania fabularna gry może zakończyć się na wiele sposobów, a w zależności od dokonywanych przez nas wyborów, nasz protagonista może nawet sam przejść na stronę zła i podbić kraj, którego miał bronić.

PCiOS

Avadon 2: The Corruption
Avadon 2: The Corruption

RPG 30 października 2013

Kontynuacja stworzonej przez studio Spiderweb Software klasycznej gry RPG, utrzymanej w stylu popularnym w latach 90. ubiegłego wieku. W grze Avadon 2: The Corruption wcielamy się ponownie w agenta tytułowej twierdzy, którego misją jest bronienie jej przed rozmaitymi zagrożeniami, od zwykłych potworów aż po knowania sąsiadujących imperiów. Niestety pomimo naszych wysiłków twierdza zostaje zaatakowana i częściowo zburzona, a na ulicach szerzy się chaos i panika, prowadząc do wojny domowej. Na domiar złego tajemnicza grupa spiskowców szykuje się do realizacji niecnego planu, który doprowadzić może do śmierci większości mieszkańców. Naszym zadaniem będzie oczywiście powstrzymanie tej katastrofy. Pod względem mechaniki, tytuł nie odbiega w sposób znaczący od pierwszej odsłony cyklu, oferując klasyczny widok izometryczny, kilka klas postaci turowy system walki oraz dziesiątki zadań głównych i pobocznych, podczas których nie zabraknie okazji do konfrontacji z rozmaitymi przeciwnikami.

PCiOS

Avadon: The Black Fortress
Avadon: The Black Fortress

RPG 18 czerwca 2011

Osadzona w realiach fantasy oldskulowa gra RPG, inspirowana klasyką gatunku. Za jej powstanie odpowiada studio Spiderweb Software, znane wcześniej za sprawą podobnego stylistycznie cyklu Avernum. W grze wcielamy się w postać rycerza na usługach potężnej sekty Avadon, a nasze główne zadanie polega na ochronie przymierza, zawartego przez pięć wielkich nacji. Kontrolowany przez nas bohater należeć może do jednej z czterech dostępnych klas, a podczas rozgrywki dołączają do nas także postaci niezależne, w efekcie czego najczęściej przemierzamy świat w 3-osobowej drużynie. Rozgrywkę obserwujemy w klasycznym rzucie izometrycznym i toczy się ona w czasie rzeczywistym, jednak w chwili napotkania przeciwnika gra przełącza się na tryb turowy. Wraz ze zdobywaniem doświadczenia, nasz protagonista awansuje na kolejne poziomy postaci, a my decydujemy w jakim kierunku powinien się rozwijać. Avadon: The Black Fortress odznacza się prostą oprawą graficzną, nawiązującą do klasyków z lat 90.

PCANDiOS