Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Retro City Rampage - seria gier

Shakedown Hawaii
Shakedown Hawaii

Akcji 7 maja 2019

Opracowana przez studio Vblank Entertainment oldskulowa gra akcji z otwartym światem, będąca kontynuacją ciepło przyjętej produkcji Retro City Rampage. Akcja Shakedown Hawaii toczy się 30 lat po wydarzeniach opisanych w poprzedniczce, a jej bohater mocno się zestarzał i dorobił potężnego brzucha. Dramatyczne wypadki zmuszają go jednak do ponownego chwycenia za broń i odbudowania swojego przestępczego imperium. Mechanika zabawy stanowi rozwinięcie pomysłów z Retro City Rampage i bardzo przypomina pierwszą odsłonę kultowego Grand Theft Auto. Akcję obserwujemy w widoku z góry, przemieszczając się po otwartym terenie miasta na piechotę lub za pomocą pojazdów. Podczas gry zajmujemy się realizacją różnych zadań głównych i pobocznych, wykorzystując do tego celu bogaty arsenał broni palnej, a zabawę wzbogacają elementy strategii ekonomicznej, czyli zarządzanie interesami bohatera. Całość zrealizowana została w stylu retro, z dużą dozą absurdu i niewybrednego humoru.

PCPS5PS4SwitchPSV3DS

Retro City Rampage: DX
Retro City Rampage: DX

Akcji 6 lutego 2014

Retro City Rampage: DX to nowa i poprawiona wersja gry Retro City Rampage, wydanej po raz pierwszy w 2012 roku. Tytuł stanowi parodię takich serii jak Grand Theft Auto. Gracze przenoszą się do 1980 roku i wcielają w psychicznie niezrównoważonego kryminalistę z miasta Theftropolis. Gra stylizowana jest na produkcję z epoki konsol 8-bitowych i zawiera wiele odniesień do popkultury.

PCPS4SwitchX360PS3ANDiOSWiiPSV3DS

Retro City Rampage
Retro City Rampage

Akcji 9 października 2012

Retro City Rampage to tryskająca humorem gra akcji stworzona przez studio Vblank Entertainment. Tytuł stanowi parodię takich serii jak Grand Theft Auto. Gracze przenoszą się do 1980 roku i wcielają w psychicznie niezrównoważonego kryminalistę z miasta Theftropolis. Gra stylizowana jest na produkcję z epoki komputerów 8-bitowych i zawiera wiele odniesień do kultury masowej.

PCX360PS3WiiPSV