Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Bladestorm - seria gier

Bladestorm: Nightmare
Bladestorm: Nightmare

Strategiczne 29 stycznia 2015

Rozszerzony remake konsolowej strategii Bladestorm: The Hundred Years’ War, która ukazała się w 2007 roku na konsolach siódmej generacji. Gra studia Omega Force przenosi nas ponownie w realia wojny stuletniej, jaka toczyła się w średniowiecznej Europie pomiędzy Anglią i Francją. Gracze wcielają się zaś w rolę najemników, walczących po stronie jednego z tych państw. Pod względem mechaniki gra stanowi połączenie epickiej strategii, przypominającej kolejne odsłony serii Total War, z typowo konsolowym slasherem. Sporo czasu w grze poświęcamy na planowanie przebiegu kolejnych potyczek oraz dowodzenie swymi wojskami w czasie bitwy. W każdym momencie rozgrywki możemy jednak przenieść się na plac boju i własnoręcznie przyczynić się do zwycięstwa bądź porażki swojej frakcji. W porównaniu z pierwowzorem, w grze pojawiła się zupełnie nowa kampania fabularna, a także liczne elementy fantasy, dzięki którym stawiamy czoła nie tylko wojskom przeciwnika, ale także baśniowym goblinom oraz smokom.

PCPS4XONEPS3

Bladestorm: The Hundred Years' War
Bladestorm: The Hundred Years' War

Strategiczne 2 listopada 2007

Bladestorm: Hundred Years' War jest grą strategiczną, stworzoną przez ojców takich serii jak: Dynasty Warriors, Kessen i Samurai Warriors. Jednakże w odróżnieniu od tych popularnych marek, developerzy umieścili akcję swojego nowego dzieła nie w realiach azjatyckich, lecz w średniowiecznej Europie.

X360PS3