Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Panzer Tactics - seria gier

Panzer Tactics HD
Panzer Tactics HD

Strategiczne 22 maja 2014

Rozbudowany remake strategii turowej Panzer Tactics, która ukazała się pierwotnie w 2007 roku na przenośnych konsolach Nintendo DS. Twórcą gry jest austriackie studio Sproing, które wcześniej maczało palce w grach tanecznych i produkcjach wykorzystujących możliwości sensora Kinect. Akcja gry przenosi nas w realia II wojny światowej, gdzie, biorąc udział w trzech historycznych kampaniach, możemy przejąć dowództwo nad wojskami Wehrmachtu, Armią Czerwoną bądź połączonymi siłami aliantów. Mechanika rozgrywki przypomina nieco klasyczne strategie w stylu Panzer General, a rozgrywka prowadzona jest w turach na złożonych z heksagonalnych pól mapach, odtwarzających rzeczywiste tereny największych bitew pancernych II wojny. Twórcy odwzorowali ponad 150 autentycznych jednostek lądowych, powietrznych i morskich oraz 30 realnie istniejących dowódców. Zabawa nacechowana jest realizmem, a wpływ na przebieg bitew może mieć nie tylko obrana przez gracza strategia, ale również pogoda i ukształtowanie terenu.

PC

Panzer Tactics DS
Panzer Tactics DS

Strategiczne 6 listopada 2007

Gra Panzer Tactics DS to przedstawicielka gatunku strategii turowych na kieszonkowej konsoli Nintendo DS. Za produkcję i wydanie niniejszego tytułu odpowiedzialne jest studio CDV Software, znane z serii Blitzkrieg, Codename: Panzers i wielu innych.

NDS