Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Costume Quest - seria gier

Costume Quest 2
Costume Quest 2

RPG 7 października 2014

Kontynuacja wydanej w 2010 roku kolorowej gry RPG autorstwa legendarnego Tima Schafera i jego studia Double Fine Productions. W grze spotykamy ponownie znane z pierwszej części rodzeństwo, Reynolda i Wren, które w trakcie kolejnej nocy Halloween musi stawić czoła nowemu przeciwnikowi, zagrażającemu atmosferze święta i bezpieczeństwu bawiących się dzieci. W towarzystwie przyjaciół nasi bohaterowie przemierzają trójwymiarowe lokacje, rozmawiając z napotykanymi postaciami i uczestnicząc w kolejnych walkach rozgrywanych w systemie turowym, przypominającym typowe produkcje z gatunku jRPG. Podobnie jak w pierwowzorze, najważniejszym elementem rozgrywki są przebrania, dzięki którym dzieciaki zyskują szereg magicznych mocy, a podczas walki przemieniają się w postacie, które reprezentują ich kostiumy. Pod względem oprawy tytuł utrzymany został w tym samym kreskówkowym stylu, nacechowanym jaskrawą kolorystyką i dużą dozą poczucia humoru.

PCPS4XONEX360PS3WiiU

Costume Quest
Costume Quest

RPG 20 października 2010

Humorystyczna gra RPG, za której powstanie odpowiada znana z Psychonauts oraz Brutal Legend ekipa studia Double Fine. Akcja tytułu toczy się w noc Halloween, kiedy to podczas tradycyjnej zabawy mający słabość do łakoci potwór porywa małą dziewczynkę – siostrę głównego bohatera. Zrozpaczony chłopiec wyrusza na ratunek siostrzyczki, mogąc liczyć na wsparcie maksymalnie czterech kompanów o odmiennych umiejętnościach. Kluczową rolę w grze odgrywa różnorodność halloweenowych kostiumów, których przywdzianie wiąże się z nabyciem związanych z nimi zdolności specjalnych. Kolejne przebrania tworzymy, wykorzystując znalezione podczas zabawy przedmioty. W grze nie zabrakło tradycyjnego dla gatunku systemu rozwoju postaci oraz rozgrywanych w systemie turowym walk, podczas których nasi bohaterowie przeobrażają się w postaci, za które byli przebrani. Produkcja cechuje się kolorową, kreskówkową grafiką, pełną przerysowanych postaci i kształtów.

PCX360PS3iOS