Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Swords & Soldiers - seria gier

Swords & Soldiers II: Shawarmageddon
Swords & Soldiers II: Shawarmageddon

Strategiczne 6 listopada 2018

Ulepszona wersja Swords & Soldiers II, ciekawego połączenia side-scrollowej gry akcji, RTS-a oraz tower defense. W Swords & Soldiers II: Shawarmageddon bierzemy udział w starciach jeden na jednego, a naszym zadaniem jest zniszczenie fortecy wroga, zanim on zniszczy naszą. By tego dokonać, musimy pozyskiwać surowce, ulepszać naszą bazę oraz rekrutować jednostki, które następnie posyłamy do walki z siłami nieprzyjaciela.

PCPS4Switch

Swords & Soldiers II
Swords & Soldiers II

Strategiczne 21 maja 2015

Druga odsłona nietypowego cyklu gier strategicznych, tworzonych przez niezależne studio Ronimo Games. Fabuła ponownie koncentruje się na Rudobrodym i jego gangu Wikingów, którzy wyruszają w kolejną pełną niebezpieczeństw przygodę. Tym, co wyróżnia omawiany tytuł na tle podobnych gier, jest oryginalna mechanika rozgrywki, łącząca elementy RTS-a z cechami charakterystycznymi dla side-scrollowych zręcznościówek oraz produkcji typu tower defense. Zabawa została bowiem oparta na rywalizacji dwóch przeciwników, których fortece ulokowano na przeciwległych krańcach planszy. Celem zmagań jest zdobycie twierdzy wroga – realizacja tego zadania wymaga sprawnego rozwoju bazy i tworzenia kolejnych jednostek, a także zadbania o niezbędne surowce. W Swords & Soldiers II grać można zarówno w pojedynkę, jak i trybie multiplayer, opartym na zmaganiach dwóch osób na podzielonym ekranie. Całość charakteryzuje się przyjemną dla oka, komiksową oprawą graficzną.

WiiU

Swords & Soldiers
Swords & Soldiers

Strategiczne 15 maja 2009

Swords & Soldiers to opatrzona sporą dawką humoru i utrzymana w kreskówkowej stylistyce strategia czas rzeczywistego stworzona przez studio Ronimo Games. Gracze kierują poczynaniami jednej z trzech frakcji - wikingów, azteków lub kosmicznych marines, starając się zdobyć zamek przeciwnika i jednocześnie obronić własny. Rozgrywka polega głównie na sprawnym produkowaniu jednostek, zdobywaniu surowców oraz rzucaniu czarów.

PCSwitchPS3Wii