Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria MapleStory - seria gier

MapleStory 2
MapleStory 2

RPG 10 października 2018

Kontynuacja darmowej gry MMORPG pod tytułem MapleStory, za której stworzenie odpowiada koreańskie studio Nexon. Tytuł rozwijany jest równolegle z pierwowzorem, a jego akcja została osadzona w znacznie wcześniejszym okresie historycznym, co przekłada się na liczne modyfikacje świata gry – zmiany dotyczą zarówno gruntownie przebudowanych lokacji, jak i wyglądu przeciwników. Schemat rozgrywki w MapleStory 2 oparto jednak na założeniach wypracowanych na potrzeby oryginału – zabawa koncentruje się zatem na eksploracji fantastycznej krainy, wykonywaniu niezliczonej ilości zadań, rozwoju prowadzonej do boju postaci, zdobywaniu coraz lepszego ekwipunku oraz na walce z adwersarzami. Oprócz sterowanych przez sztuczną inteligencję oponentów, na naszej drodze stają inni gracze, z którymi możemy mierzyć się w trybie PvP. Produkcja różni się od pierwszej części serii przede wszystkim w sferze wizualnej – deweloperzy zdecydowali się na porzucenie dwuwymiarowej grafiki na rzecz trójwymiarowej oprawy, z kolei akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym.

PC

Pocket MapleStory
Pocket MapleStory

RPG 26 października 2015

Mobilna odsłona koreańskiej serii casualowych gier MMORPG od firmy Nexon. Podobnie jak komputerowy pierwowzór, Pocket MapleStory udostępniane jest w modelu free-to-play z mikropłatnościami. Gracze biorą udział w przygodzie w fantastycznym świecie, gdzie mogą się wykazać w walce z rozmaitymi potworami. Do wyboru mamy trzy postacie o unikalnych cechach. Wraz z postępami w rozgrywce zdobywają one doświadczenie i uczą się nowych umiejętności. Jak przystało na grę typu MMO, uczestnicy zabawy mogą zakładać gildie, by łączyć siły podczas polowań w lochach czy też wykonywać wspólnie specjalne wyzwania. Oprócz walki, Pocket MapleStory oferuje system rzemiosła, dzięki któremu tworzymy własne przedmioty, oraz szerokie opcje personalizacji wyglądu bohaterów, w tym rozmaite fryzury i stroje. Cechą szczególną dwuwymiarowej grafiki Pocket MapleStory jest stylistyka nawiązująca do japońskich filmów anime, co widoczne jest w charakterystycznej kresce oraz przerysowanych efektach specjalnych.

ANDiOS

MapleStory
MapleStory

RPG 29 kwietnia 2003

MapleStory to dostępna za darmo, koreańska gra MMORPG w realiach fantasy. Tytuł charakteryzuje sposób ukazania rozgrywki, przywodzący na myśl side-scrollowane platformówki 2D. Zabawa koncentruje się na walce z potworami, która jest nagradzana punktami doświadczenia, pozwalającymi rozwijać bohatera w obrębie rozbudowanego systemu klas postaci.

PC

MapleStory Blitz
MapleStory Blitz

Strategiczne prace wstrzymane

MapleStory Blitz stanowi połączenie gry karcianej i strategicznej. Stworzona przez studio Nexon produkcja skupia się na trybie multiplayer i umożliwia graczom zbieranie kart i toczenie potyczek w ramach rozbudowanego rankingu.

ANDiOS