Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Hatsune Miku - seria gier na platformę PS4

Hatsune Miku: Project DIVA Future Tone DX
Hatsune Miku: Project DIVA Future Tone DX

Towarzyskie 22 listopada 2017

Rozszerzona wersja muzyczno-rytmicznej gry Hatsune Miku: Project Diva Future Tone, która ukazał się pierwotnie w 2016 roku. Produkcja wzbogacona została o wszystkie wydane wcześniej zestawy DLC. Twórcy wprowadzili także nieobecny w poprzedniej wersji tryb fotograficzny. Produkcja posiada w sumie 237 utworów oraz 395 kostiumów.

Hatsune Miku: VR Future Live
Hatsune Miku: VR Future Live

Towarzyskie 13 października 2016

Interaktywny koncert stworzony z myślą o zestawie do rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Hatsune Miku: VR Future Live jest dziełem japońskiej firmy Sega, odpowiedzialnej za cykl Project Diva, na którym bazuje omawiana produkcja. W trakcie koncertu możemy usłyszeć w sumie 21 piosenek wykonywanych przez najpopularniejszych cyfrowych wokalistów, takich jak Hatsune Miku, Kagamine Ren i Rin, Megurine Luka, Meiko oraz Kaito. Przed rozpoczęciem występu decydujemy, jakie chcemy usłyszeć piosenki, a także skąd będziemy obserwować koncert: dostępne są miejsca na widowni, balkonach oraz bezpośrednio na scenie. Poruszając kontrolerami ruchu PlayStation Move w rytm muzyki odblokowujemy dodatkowe bonusy i niespodzianki, takie jak nowe stroje dla wykonawców lub specjalne animacje. Hatsune Miku: VR Future Live korzysta z trójwymiarowych modeli oraz animacji przygotowanych dla gry Hatsune Miku: Project DIVA X. Produkcja oferuje dźwięk w formacie 3D Surround Sound.

Hatsune Miku: Project DIVA X
Hatsune Miku: Project DIVA X

Towarzyskie 25 sierpnia 2016

Siódma część popularnej serii gier muzyczno-zręcznościowych stworzonej przez firmę SEGA. W trakcie zabawy gracze muszą wczuć się w rytm muzyki, a następnie odpowiednio szybko i z wyczuciem naciskać wyświetlane na ekranie przyciski. Jak zwykle, główną rolę odgrywają wirtualne postacie wokalistek, z Hatsune Miku na czele. Ich cyfrowe głosy są generowane w profesjonalnych programach muzycznych, za pomocą których fani stworzyli tysiące piosenek, należących do różnych gatunków muzycznych, a kilkadziesiąt z nich znalazło się w grze. Nowością w Hatsune Miku: Project DIVA X jest kampania fabularna, w której pomagamy Miku oraz innym bohaterkom gry poznawać świat wirtualnych idoli. Wraz z postępami w zabawie odblokowujemy kolejne cut-scenki oraz eventy, podobne do tych z poprzednich odsłon serii. Produkcja oferuje zestaw kilkuset kostiumów i akcesoriów dla naszych postaci, a skompletowanie całego stroju, pasującego do danego utworu, zapewnia premie. Hatsune Miku: Project DIVA X korzysta z tego samego trójwymiarowego silnika, co poprzednie odsłony, ale wygląda od nich lepiej.

Hatsune Miku: Project DIVA Future Tone
Hatsune Miku: Project DIVA Future Tone

Towarzyskie 23 czerwca 2016

Kolejna odsłona znanej z konsol Sony i automatów arcade serii gier muzycznych firmy SEGA. Główną rolę w Hatsune Miku: Project Diva Future Tone odgrywają utwory, wykonywane przez sześciu wirtualnych wokalistów, znanych z profesjonalnych programów muzycznych spółki Crypton Future Media. W grze pojawia się łącznie ponad 200 utworów o szerokim spektrum gatunkowym, które fani z całego świata skomponowali na przestrzeni kilku ostatnich lat, w tym część zupełnie nowych – stworzonych specjalnie na potrzeby tej właśnie edycji. Pod względem mechaniki gra nie odbiega od typowych rozwiązań serii oraz innych, popularnych gier muzycznych. W trakcie zabawy na ekranie oglądamy teledysk do piosenki, a naszym zadaniem jest szybko i z wyczuciem wciskać odpowiednie przyciski. W przeciwieństwie do swoich poprzedniczek, Project Diva Future Tone nie oferuje możliwości interakcji z bohaterami oraz opcji urządzania ich pokojów. Nadal jednak odblokowujemy różne akcesoria i kostiumy dla postaci.