Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Lost Horizon - seria gier

Lost Horizon 2
Lost Horizon 2

Przygodowe 28 sierpnia 2015

Kontynuacja dobrze przyjętej przygodówki autorstwa studia Animation Arts, znanego głównie za sprawą serii Secret Files. Akcja gry osadzona została w 1956 roku, czyli 20 lat po wydarzeniach ukazanych w pierwowzorze. Bohaterem wydarzeń jest ponownie Fenton Paddock, który po ucieczce z Hongkongu powrócił do służby w brytyjskiej armii. Podczas pobytu w Afryce protagonista otrzymuje od dowództwa tajny rozkaz, który staje się początkiem kolejnej wielkiej przygody. Rozgrywka przypomina klasyczne gry przygodowe, a podczas zabawy zajmujemy się głównie eksploracją kolejnych lokacji, prowadzeniem rozmów, szukaniem niezbędnych przedmiotów i rozwiązywaniem zagadek. W roli przerywnika pojawiają się zaś elementy zręcznościowe, w postaci pościgów czy sekwencji skradankowych. W przeciwieństwie do pierwowzoru, zarówno wszyscy bohaterowie, jak i lokacje wykonane zostały w pełnym trójwymiarze, a interfejs point-and-click zastąpiono możliwością bezpośredniej kontroli nad postacią.

PCiOS

Lost Horizon
Lost Horizon

Przygodowe 20 sierpnia 2010

Przygodówka point-and-click, w której wcielamy się w byłego brytyjskiego żołnierza, aktualnie wziętego przemytnika Fentona Paddocka. Staramy się w niej uniemożliwić nazistom obudzenie starożytnych, mrocznych mocy.

PCANDiOS