Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Guns of Icarus - seria gier

Guns of Icarus Alliance
Guns of Icarus Alliance

Akcji 31 marca 2017

Zorientowana na kooperację gra akcji, osadzona w postapokaliptycznym, steampunkowym świecie. Gracze wcielają się w członków załogi sterowca bojowego i ściśle współpracując walczą o przetrwanie w powietrznych bataliach. Twórcy gry, amerykańskie studio Muse Games, pierwotnie planowali wydać Guns of Icarus Alliance jako dodatek DLC do ich wcześniejszego tytułu – Guns of Icarus Online. Z biegiem czasu Alliance stało się jednak pełnoprawnym tytułem, rozwijającym ideę skoncentrowanej na PvP gry bazowej o elementy PvE: misje kooperacyjne oraz sezonowe wojny frakcji. W misjach kooperacyjnych gracze łączą się w czteroosobowe załogi, złożone z przedstawicieli trzech klas: Pilotów, Inżynierów i Strzelców, i wypełniają stawiane przed nimi zadania, zmagając się ze sterowanymi przez sztuczną inteligencje sterowcami wroga. Wypełnianie misji ma wpływ na siłę reprezentowanej frakcji, która walczy z innymi imperiami o dominację nad światem gry. Na mapie globalnej stronnictwa toczą wojny sezonowe, dzielące się na dwa etapy: zmagania o kontrolę nad surowcami, oraz wojny właściwe, toczone przez frakcje połączone przez developerów w sojusze. Doniosłe wydarzenia oraz szczególne osiągnięcia poszczególnych graczy mają szanse na zawsze znaleźć się na kartach fabuły, nieustannie spisywanej przez twórców gry.

PCPS4

Guns of Icarus: Online
Guns of Icarus: Online

Akcji 29 października 2012

Tytuł dedykowany zabawie wieloosobowej, w którym kontrolujemy silnie uzbrojone sterowce. Akcja toczy się w postapokaliptycznym uniwersum z silnymi elementami steampunku. Zabawa polega na toczeniu wielkich bitew powietrznych z innymi graczami. Dostępny jest też tryb kooperacyjny pozwalający na eksplorację świata z przyjaciółmi.

PCPS4

Guns of Icarus
Guns of Icarus

Akcji 12 maja 2010

Utrzymana w steampunkowym klimacie gra akcji z elementami strzelaniny typu „celowniczek” oraz strategii zarządzania czasem (time management). Gracz wciela się w rolę porucznika Gabriela, który na pokładzie sterowca Icarus przemierza pełen niebezpieczeństw nieboskłon. Tytuł wyprodukowany został przez nowojorskie studio Muse Games.

PC