Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Pokemon Rumble - seria gier

Pokemon Rumble World
Pokemon Rumble World

Zręcznościowe 8 kwietnia 2015

Darmowa gra z serii Pokemon Rumble, przeznaczona na konsolę przenośną Nintendo 3DS. Pokemon Rumble World rozgrywa się w królestwie zabawek, do którego gracz trafia w celu złapania jak największej liczby stworków. Udostępniona kraina została podzielona na rozmaite lokacje, które odwiedzamy po kolei. Po dotarciu na miejsce stajemy do walki z dzikim pokemonem, a następnie przenosimy się na specjalną arenę, gdzie mamy szansę uczynić z niego swojego sojusznika. Rozgrywka jest zręcznościowa, ale uzależniona od naszych statystyk, gdyż wraz z postępami w przygodzie wchodzimy na kolejne poziomy Adventurer Rank, otrzymując tym samym dostęp do nowych lokacji, w których łapiemy silniejsze pokemony. Tych jest cała masa, bo ponad 700. Deweloperzy wprowadzili do gry wszystkie stworki, które pojawiły się w głównych grach z serii (aż do odsłon Pokemon Omega Ruby i Pokemon Alpha Sapphire). W świecie Pokemon Rumble World mogą spotkać się ze sobą postacie Mii innych graczy i pomagać sobie nawzajem.

3DS

Pokemon Rumble U
Pokemon Rumble U

Akcji 24 kwietnia 2013

Trzecia gra z serii Pokemon Rumble, pozwalająca nam na pokierowanie bitwami zabawkowych pokemonów. Twórcy oddali do dyspozycji graczy 649 rodzajów stworków, dysponujących różnymi atakami, przewidzieli także możliwość rozgrywki wieloosobowej na jednym ekranie telewizora.

WiiU

Super Pokemon Rumble
Super Pokemon Rumble

Akcji 11 sierpnia 2011

Trójwymiarowa gra akcji, w której przejmujemy kontrolę na zabawkowymi pokemonami wybierającymi się w pełną niebezpieczeństw podróż po fantastycznej krainie zamieszkałej przez podobne im stworki. Zabawki, które walcząc zdobywają doświadczenie, możemy łapać i dołączać do naszej drużyny.

3DS