Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Heavy Gear - seria gier

Heavy Gear II
Heavy Gear II

Akcji 17 czerwca 1999

Dynamiczna gra akcji symulująca starcia bojowych maszyn kroczących. W przeciwieństwie do innych gier tego typu zasiadamy za sterami maszyn o dosyć niewielkich rozmiarach, które bardziej przypominają przerośnięte pancerze osobiste niż olbrzymie mechy. Gra oferuje dużą różnorodność misji, w tym bitwy w przestrzeni kosmicznej.

PC

Heavy Gear (1997)
Heavy Gear (1997)

Akcji 3 grudnia 1997

Pierwszy tytuł z serii Heavy Gear wydany w 1997 roku, przedstawiający walkę pilotów uzbrojonych w Geary i Stridery – zwinne, bojowe maszyny kroczące. Gra oparta jest na marce, w której skład wchodzi między innymi papierowe RPG i planszowa gra bitewna.

PC

Heavy Gear Assault
Heavy Gear Assault

Akcji prace wstrzymane

Restart serii gier akcji, w której gracz wciela się w rolę pilota dwunożnych maszyn bojowych, biorąc udział w starciach na futurystycznym polu bitwy. Podobnie jak poprzednie odsłony cyklu, dzieło studia MekTek zostało oparte na licencji uniwersum Heavy Gear, obejmującej również taktyczne gry planszowe oraz karcianki. Produkcja czerpie zatem garściami z olbrzymiego dorobku marki i koncentruje się na zmaganiach frakcji zamieszkujących przeciwne półkule planety Terra Nova w 6132 roku. Z uwagi na fakt, że mechy występujące w Heavy Gear Assault nie dorównują wzrostem konstrukcjom znanym choćby z serii MechWarrior, potyczki nabierają tutaj innego, bardziej dynamicznego charakteru.

PC