Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Animal Crossing - seria gier na platformę 3DS

Animal Crossing: Happy Home Designer
Animal Crossing: Happy Home Designer

Symulacje 30 lipca 2015

Wyprodukowana przez firmę Nintendo spin-offowa odsłona popularnej serii Animal Crossing. W odróżnieniu od głównych części cyklu, tym razem nie oddano w ręce graczy symulatora życia, lecz specjalny program, dzięki któremu mogą oni projektować wnętrza domów wirtualnych postaci. W Animal Crossing: Happy Home Designer znajdziemy szereg opcji i przedmiotów, pozwalających na dokładne dostosowanie mieszkania do wymagań stawianych przez domownika. Na podłodze układać możemy dywany, w pokoju umieścić biblioteczkę pełną książek, a także ławę, stół, szafę czy dowolny inny mebel. System zabawy jest bardzo prosty i opiera się na wybieraniu przedmiotów i przesuwaniu ich w odpowiednie miejsce. Całość współpracuje z kartami amiibo, które możemy zeskanować, zapraszając tym samym do mieszkania różne postaci, które będą ze sobą dyskutować lub bawić się. Całość utrzymana została w stylu graficznym znanym z ostatnich odsłon serii Animal Crossing.

Animal Crossing: New Leaf
Animal Crossing: New Leaf

Przygodowe 8 listopada 2012

Animal Crossing: New Leaf to symulator życia, w którym wcielamy się w mieszkańca wioski zamieszkałej przez antropomorficzne zwierzęta. W tym środowisku możemy podejmować różne prace, poznawać historie innych postaci, eksplorować okolicę i wpływać na otoczenie. Jedną z nowości w tej odsłonie serii jest opcją zostania burmistrzem.