Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Elemental - seria gier

Elemental: Fallen Enchantress
Elemental: Fallen Enchantress

Strategiczne 23 października 2012

Pierwsze rozszerzenie do turowej gry strategicznej Elemental: War of Magic, stworzonej przez firmę Stardock (twórcy serii Galactic Civilizations). Gracz zostaje zaproszony do świata fantasy, w którym jako władca jednego z królestw ma za zadanie rozszerzyć swoje wpływy oraz rozbudować własne państwo. Dodatek Elemental: Fallen Enchantress w znacznym stopniu modyfikuje mechanikę rozgrywki z oryginału, wprowadzając szereg zmian. Jedną z najważniejszych jest zupełnie nowy system walki. Zmianom poddana została również magia, w tym sposób wyprowadzania czarów. Ponadto za sprawą rozszerzenia w grze pojawił się nowy system ekonomii, dzięki któremu kwestie gospodarcze stały się bardziej intuicyjne i przejrzyste. Elemental: Fallen Enchantress to także dodatkowa zawartość – w tym nowe misje, potwory, czempioni oraz niedostępne dotąd lokacje. Wśród tych ostatnich znalazły się nie tylko obszary bezpieczne, ale i krainy zawładnięte przez siły zła.

PC

Elemental: War of Magic
Elemental: War of Magic

Strategiczne 24 sierpnia 2010

Turowa gra strategiczna osadzona w realiach fantasy, autorstwa Stardock Studios. Stajemy po stronie jednej z 12 frakcji i dowodzimy królestwem. W grze spotkamy setki magicznych postaci, przedmiotów, zaklęć i miejsc. Ciekawostką jest możliwość wpływania na otaczające nas, losowo generowane środowisko, w którym np. możemy nadawać nazwy lokacjom i górom.

PC