Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Decisive Campaigns - seria gier

Decisive Campaigns: Barbarossa
Decisive Campaigns: Barbarossa

Strategiczne 24 listopada 2015

Trzecia odsłona zapoczątkowanej w 2010 roku serii strategicznej, odtwarzającej przebieg kluczowych operacji militarnych okresu II wojny światowej. Tym razem twórcy cyklu ze studia VR Designs skupili się na tytułowej Operacji Barbarossa, czyli agresji faszystowskich Niemiec na ZSRR, określanej jako jedna z najważniejszych operacji wojsk Osi, której niepowodzenie w znaczący sposób przyczyniło się do ostatecznej klęski III Rzeszy w całej wojnie. Ogólne założenia rozgrywki nie zmieniły się, a Decisive Campaigns: Barbarossa to rozbudowana strategia turowa, która w niezwykle realistyczny sposób odtwarza szereg aspektów zarówno samych potyczek, jak i towarzyszących im działań strategicznych. W kwestii nowości wyróżnić należy zaś przede wszystkim dynamiczny, pół-automatyczny system decyzyjny, pozwalający na pozostawienie mniej ważnych decyzji w rękach komputerowej AI oraz nowy model zarządzania armiami i jednostkami, w którym pojawiły się elementy, zaczerpnięte z gier RPG.

PC

Decisive Campaigns: Case Blue
Decisive Campaigns: Case Blue

Strategiczne 16 lipca 2012

Decisive Campaigns: Case Blue to druga odsłona cyklu strategii turowych w realiach II wojny światowej, zapoczątkowanego w 2010 roku grą Decisive Campaigns: The Blitzkrieg from Warsaw to Paris. Deweloperzy ze studia VR Designs przygotowali dla graczy 4 kampanie, ukazujące zmagania na froncie wschodnim w 1942 roku.

PC

Decisive Campaigns: The Blitzkrieg from Warsaw to Paris
Decisive Campaigns: The Blitzkrieg from Warsaw to Paris

Strategiczne 26 sierpnia 2010

Pierwsza z serii strategicznych gier wojennych, opowiadająca o przebiegu II Wojny Światowej. Epizod przedstawia losy Polski i Francji w latach 1939-1940, które zostały zaatakowane przez III Rzeszę. Wcielając się w dowódcę dokonujemy podziału wojsk oraz zasobów, które odegrają kluczową rolę w ataku lub przetrwaniu na danych terytoriach. Gra posiada tryb dla wielu graczy.

PC