Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Sanctum - seria gier

Sanctum 2
Sanctum 2

Akcji 15 maja 2013

Kontynuacja oryginalnej produkcji studia Coffee Stain z 2011 roku, stanowiącej unikalne połączenie klasycznej strzelaniny FPS z elementami strategii tower defense. Pod względem mechaniki Sanctum 2 nie wprowadza do rozgrywki żadnych rewolucyjnych zmian, koncentrując się w szczególności na nowym zestawie map. Zabawa sprowadza się więc w dalszym ciągu do odpowiedniego rozmieszczania struktur obronnych, mających uniemożliwić kolejnym falom obcych zniszczenie jądra energetycznego, znajdującego się w centralnej części każdej z lokacji. W zabawie możemy jednak wziąć udział samodzielnie, obserwując akcję z perspektywy pierwszoosobowej i starając się pokrzyżować szyki najeźdźców za pomocą kilku rodzajów broni, rozwijanej sukcesywnie w toku rozgrywki. Poza nieco rozszerzonym arsenałem, druga część gry oferuje wszystkie charakterystyczne elementy oryginału, włącznie z możliwością zabawy w trybie kooperacji.

PCX360PS3

Super Sanctum TD
Super Sanctum TD

Strategiczne 15 maja 2013

Utrzymana w stylistyce retro strategia typu tower defense, wyprodukowana przez szwedzkie studio Coffee Stain. Zadaniem gracza jest obronić źródła energii na planecie zaatakowanej przez obcych, a zabawa polega głównie na wznoszeniu i rozbudowywaniu konstrukcji obronnych. Gra stanowi spin-offową odsłonę cyklu Sanctum.

PC

Sanctum
Sanctum

Strategiczne 15 kwietnia 2011

Debiutancka produkcja szwedzkiego studia Coffee Stain, stanowiąca oryginalną hybrydę strzelaniny FPS ze strategią tower defense. W grze wcielamy się w postać kobiety imieniem Skye, której jedynym zadaniem jest odpieranie ataków kosmitów na miasto Elysium One. Rozgrywka zbudowana została na fundamentach typowego tower defense, tak więc podczas zabawy koncentrujemy się na stawianiu rozmaitych struktur obronnych, mających zabezpieczyć znajdujące się w danej lokacji jądro energetyczne. Istotną różnicę stanowi jednak fakt, że w Sanctum sami uczestniczymy w wydarzeniach i, obserwując akcję z perspektywy pierwszej osoby, przyczyniamy się do eksterminacji kosmitów, korzystając z trzech rodzajów broni, które w toku rozgrywki możemy dodatkowo ulepszać. Przemieszczanie się pomiędzy różnymi miejscami na mapie ułatwiają specjalne urządzenia teleportacyjne, a sama rozgrywka – z powodu sporej różnorodności przeciwników – wymaga zastosowania wielu różnych strategii walki.

PC