Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria God Eater - seria gier

God Eater 3
God Eater 3

RPG 8 lutego 2019

God Eater 3 to RPG akcji. Zabawa sprowadza się głównie do walki z hordami wielkich potworów za pomocą bogatego arsenału uzbrojenia oraz ataków. System walki jest mocno zręcznościowy i cechuje go duże tempo. Gra pozwala na zabawę solo, jak i w trybie kooperacji.

PCPS4Switch

God Eater 2: Rage Burst
God Eater 2: Rage Burst

Akcji 19 lutego 2015

Ulepszona wersja drugiej części serii God Eater od firmy Bandai Namco Entertainment. Oprócz oryginalnej zawartości God Eater 2: Rage Burst oferuje liczne usprawnienia, zarówno w warstwie graficznej, jak i w samej rozgrywce. Pod względem mechaniki nadal jest to dynamiczna gra akcji z elementami RPG. God Eater 2: Rage Burst toczy się trzy lata po wydarzeniach opowiedzianych w pierwszym God Eater. Jako bezimienny heros przemierzamy kolejne lokacje i eliminujemy ogromne bestie. Zręcznościowy system walki oparty jest na refleksie gracza, a na każdego przeciwnika warto wcześniej przygotować odpowiednią taktykę. Adwersarze posiadają odmienne atuty i słabe punkty, których odkrycie jest kluczem do sukcesu. Bohaterowie mogą korzystać z bogatego arsenału ogromnych broni, których wybór dyktuje nasz styl rozgrywki oraz stosowaną na polu walki taktykę. Oprócz rozgrywki solowej God Eater 2: Rage Burst oferuje możliwość współpracy z trzema innymi graczami.

PCPS4PSV

God Eater Resurrection
God Eater Resurrection

Akcji 29 października 2014

Rozszerzona wersja gry Gods Eater Burst. God Eater Resurrection osadzone jest w postapokaliptycznej wizji przyszłości, w której ludzkość na skraj zagłady doprowadziło pojawienie się na Ziemi potężnych potworów znanych jako Aragami. Gra opowiada historię nastolatka, który dołącza do organizacji zajmującej się eksterminacją Aragami. Na przestrzeni kampanii możemy prześledzić, jak nasz bohater z żółtodzioba zmienia się w dowódcę oddziału i doprowadza do zmiany kierunku całej wojny. Podstawą zabawy w grze jest zręcznościowa walka. Po stworzeniu swojej postaci wraz z trzema towarzyszami ruszamy na misje, które w większości składają się ze starć z wielkimi bestiami. Wykorzystywana przez nas broń może przełączać się pomiędzy czterema trybami, pełniąc funkcje broni palnej, białej, tarczy chroniącej przed obrażeniami lub przeistaczając się w gigantyczną bestię. Wersja God Eater Resurrection wprowadza dodatkowo nowe wątki fabularne oraz oferuje znacznie ulepszoną grafikę.

PCPS4PSV

God Eater 2
God Eater 2

Akcji 14 listopada 2013

Kontynuacja dynamicznej gry akcji z elementami RPG, wzorowanej na serii Monster Hunter. Za cykl God Eater odpowiada japońska firma Bandai Namco Entertainment. Podobnie jak pierwowzór, God Eater 2 powstało z myślą o konsolach przenośnych z rodziny PlayStation. W God Eater 2 wcielamy się w uzbrojonego w magiczny oręż bohatera, który wraz z towarzyszami musi poradzić sobie z coraz większymi i silniejszymi potworami. Akcja gry toczy się trzy lata po wydarzeniach opowiedzianych w pierwowzorze, kiedy to świat został najechany przez monstrualne bestie, a opór stawili im jedynie tytułowi God Eaters. Zręcznościowy system walki niezmiennie oparty jest na refleksie gracza, a na każdego przeciwnika warto wcześniej przygotować odpowiednią taktykę. Adwersarze posiadają odmienne atuty i słabe punkty, których odkrycie jest kluczem do sukcesu. Arsenał bohatera rozszerzono o dwie nowe bronie: Boost Hammer oraz Charge Spear. Oprócz kampanii fabularnej dla jednego gracza, w God Eater 2 powraca ulepszony tryb multiplayer.

PSPPSV

Gods Eater Burst
Gods Eater Burst

Akcji 28 października 2010

Dynamiczna gra akcji z elementami RPG wzorowana na serii Monster Hunter. Akcja Gods Eater Burst rozpoczyna się w momencie, gry większość świata została obrócona w perzynę przez zmutowane bestie zwane Aragami. Gotowi im się przeciwstawić są jedynie nieliczni wojownicy, znani jako Gods Eaters. Zabawę zaczynamy od kreacji naszego bohatera – gra oferuje szeroki wachlarz opcji personalizacji, w tym wybór fryzury, kształtu twarzy, koloru skóry, ubrania oraz głosu. Wraz z trzema kompanami, którymi kierują inni gracze lub sztuczna inteligencja, nasz wojownik wyrusza zapolować na kilkadziesiąt rodzajów Aragami. Rozgrywka ma czysto zręcznościowy charakter, więc zwycięstwo zależy głównie od refleksu gracza. Wraz z postępami w grze znajdujemy specjalne przedmioty, służące do modyfikacji uzbrojenia i amunicji, wzmocnienia osłon czy zwiększenia siły i wytrzymałości postaci. Każda broń wykorzystywana podczas polowania ma cztery formy: ostrze, pistolet, tarczę oraz tryb drapieżnika, który zmienia ją w olbrzymią bestię.

PSP

God Eater
God Eater

RPG 2 kwietnia 2010

Dynamiczna gra akcji z elementami RPG od firmy Namco Bandai, stworzona z myślą o konsoli PlayStation Portable. God Eater toczy się w antyutopijnej, bliżej nieokreślonej przyszłości. Zostajemy rzuceni w sam środek konfliktu pomiędzy boskimi stworzeniami zwanymi Aragami, które niespodziewanie zaatakowały naszą planetę, oraz grupą osobników znanych jako God Eaters – jedynymi ludźmi zdolnymi przeciwstawić się najeźdźcom. Wcielamy się w jednego z nich, a naszym zadaniem jest pokonanie napastników. W walce towarzyszy nam trzech innych bohaterów. Do dyspozycji gracza oddano wszechstronną broń zwaną Deus ex Machina. W dowolnym momencie możemy ją przekształcać w ostrze, pistolet czy też specjalną formę. Szczególnie ciekawa jest ta ostatnia, gdyż umożliwia wyssanie energii życiowej z przeciwnika i wzmocnienie własnych osłon lub wykorzystanie umiejętności specjalnych ataków Aragami przeciwko nim samym. Twórcy przygotowali ponad 100 poziomów oraz sporo typów przeciwników, charakteryzujących się zróżnicowanymi mocnymi i słabymi stronami.

PSP