Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Atelier - seria gier na platformę PS3

Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book
Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book

RPG 19 listopada 2015

Siedemnasta odsłona wykreowanej przez japońskie studio Gust serii Atelier, będącej klasyczną przedstawicielką gatunku jRPG z turowym systemem walki oraz humorystyczną i pełną uroku fabułą. Pod względem fabularnym Atelier Sophie otwiera całkiem nowy rozdział w historii cyklu i nie jest w żaden sposób powiązana z jego poprzednimi odsłonami. Tym razem wcielamy się w postać 16-letniej Sophie – początkującej alchemiczki, która po swojej zmarłej babci odziedziczyła pokaźny warsztat wraz z tajemniczą, mówiącą księgą. Pewnego dnia księga ta przyjmuje postać kobiety imieniem Plachta i prosi naszą bohaterkę o pomoc w odzyskaniu zagubionych wspomnień. W ten sposób Sophie rozpoczyna przygodę, w trakcie której będzie eksplorować szereg barwnych lokacji, zbierać składniki receptur alchemicznych oraz walczyć z rozmaitymi stworami. Jedną z głównych nowości w serii jest wprowadzenie cyklu dnia i nocy, który w istotny sposób wpływa na rodzaj napotykanych wrogów oraz postaci niezależnych.

Arland Atelier Trilogy
Arland Atelier Trilogy

RPG 6 marca 2015

Przygotowany z myślą o konsoli PlayStation 3 pakiet trzech części serii jRPG Atelier japońskiego studia Gust. W zestawie znalazły się powiązane ze sobą fabularnie gry wchodzące w skład trylogii Arland, w których gracze wcielają się w początkujące alchemiczki prowadzące własne warsztaty. W grach Atelier Rorona: The Alchemist of Arland (2009), Atelier Totori: The Adventurer of Arland (2010) oraz Atelier Meruru: The Apprentice of Arland (2011) wcielamy się w trzy zupełnie odmienne bohaterki, które z pomocą alchemii muszą wypełnić powierzone im zadania. W trakcie zabawy zbieramy składniki niezbędne do przygotowania setek różnych przedmiotów, równocześnie walcząc z napotkanymi na drodze stworami i eksplorując niezbadane ruiny oraz podziemia. Istotną cechą wspólną wszystkich tytułów jest spokojna i pełna humoru fabuła, a także limity czasowe, które sprawiają, że musimy rozsądnie planować prowadzenie naszego interesu.

Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea
Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea

RPG 14 lipca 2014

Szesnasta odsłona cyklu Atelier, za którego produkcję odpowiada japońskie studio Gust. Produkcja kontynuuje wątki z poprzednich gier z serii (Atelier Ayesha i Atelier Escha & Logy), pozwalając graczom wcielić się w jedną z dwóch nowych bohaterek, rozpoczynających karierę alchemiczek oraz poszukiwaczek przygód. Tytuł wprowadza liczne nowości do systemów eksploracji świata i syntezy, a także turowego systemu walki

Atelier Rorona Plus: The Alchemist Of Arland
Atelier Rorona Plus: The Alchemist Of Arland

RPG 21 listopada 2013

Ulepszona i rozszerzona o nowe opcje wersja gry Atelier Rorona: The Alchemist of Arland, która ukazała się na PlayStation 3 w 2010 roku. Tytuł posiada zupełnie nowe scenariusze, system walki i alchemii znany z najnowszych odsłon cyklu, a także poprawioną oprawę graficzną.

Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky
Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky

RPG 27 czerwca 2013

Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky to gra RPG autorstwa japońskiego studia Gust. Jej cechą charakterystyczną jest niezwykle rozbudowany system rzemiosła, wymagający przeprowadzania reakcji alchemicznych oraz ciągłego rozbudowania własnego laboratorium.

Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk
Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk

RPG 28 czerwca 2012

Japońska gra RPG należąca do popularnego cyklu Atelier. Tym razem autorzy przenoszą nas w nowe uniwersum i pozwalają na wcielenie się w nową bohaterkę. Ponownie nacisk położono głównie na oparty na alchemii system rzemiosła pozwalający na tworzenie nowych przedmiotów. Potyczki tradycyjnie rozgrywane są w systemie turowym.

Atelier Meruru: The Apprentice of Arland
Atelier Meruru: The Apprentice of Arland

RPG 23 czerwca 2011

Japońskie RPG, w którym dzięki znajomości alchemii pomożemy odbudować podupadłe królestwo. Nacisk położono na umiejętności tworzenia przedmiotów oraz rozwijania własnego alchemicznego warsztatu. W grze nie brakuje walki, a potyczki odbywają się w standardowym dla serii systemie turowym.

Atelier Rorona: The Alchemist of Arland
Atelier Rorona: The Alchemist of Arland

RPG 25 czerwca 2010

Atelier Rorona: Alchemist of Arland jest jedenastą częścią serii japońskich RPG-ów, której korzenie sięgają pierwszej konsoli PlayStation. Powraca najbardziej charakterystyczny element cyklu w postaci systemu alchemii, pozwalający na tworzenie nowych przedmiotów. Walki natomiast rozgrywane są w turach.

Atelier Totori: The Adventurer of Arland
Atelier Totori: The Adventurer of Arland

RPG 24 czerwca 2010

Atelier Totori: The Adventurer of Arland to japońska gra RPG, w której pomożemy głównej bohaterce zostać wyśmienitą alchemiczką oraz odnaleźć jej zaginioną matkę.